1. pek değerli youser'lar.

  bildiğiniz üzere bugün ensar vakfı'nda yaşanan tecavüz ve istismar olaylarını araştırma komisyonu kurulması önergesi akp'nin oyları ile reddedildi. bir hashtag açıldı ve yurt içi ve yurt dışında bir baskı unsuru olması amaçlanıyor. tweet ile ne olacak diyebilirsiniz ancak sesin duyulması önemli.

  #childabusersprotectedinturkey
 2. dünya trending topic listesinde gördüğümde ülkem adına içim acısa da, kapanmayacak bir konu olduğu için sonuna kadar destek verdiğim hashtag.
  bunlar çocuk, bunlar büyüyecek, travmalarla büyüyecek masum,günahsız çocuklar.
  kendilerine dindar diyen insanların çocukları,aileleri kandırmasına dur demek lazım, sevgi evi denen saçmasapan günah yuvalarından uzak tutulması lazım.

  pedofilik, sübyancı, tecavüzcülerin eline bırakmamamız lazım.

  hadi el atın: #childabusersprotectedinturkey
 3. olabildiğince çok kişiye ulaşması için up!
 4. özellikle farklı diller bilen youserlar varsa ve hala dikkatini çekmemiş olan varsa tekrardan hatırlatalım
 5. sevgili youser'daşlarım;
  bu tag'in etkisiyle konu 1.5 hafta sonra meclis gündemine girebildi, nihayet. evet bildiğiniz gibi akp oylarıyla araştırma komisyonu kurulması reddedilmişti fakat artık olay herkes tarafından bilindiği için ve sonucunda takip edildiği için bu yaptıkları yanlarına kar kalamamış çok büyük tepki görmüşler ve komisyon kurulmasını kabul etmişler.
  demem o ki bu sosyal medya örgütlenmelerini lütfen önemseyelim ve destek olalım. bir de etrafımızı ülkede olan durumlardan haberdar edelim