• youreads puanı (7.00)
 1. akıl, mantık tarafında prof. dr. özgür demirtaş(ekonomist), hüseyin ersöz(hukukçu) ve erdoğan aydın(tarihçi/yazar)
  yandaşlık, körlük ve cehalet tarafında alaaddin varol(hukukçu)(*:ünvan parayla satılıyor galiba), necmettin batırel(ekonomist)(*:şaka gibi neyse) ve ergün yıldırım'ın(sosyolog/yazar) bulunduğu; türkiye ekonomisi, doların yükselişi, yapısal reformlar, başkanlık sistemi vb. konuların tartışıldığı programdır.

  başkanlık sistemi tartışılırken necmettin batırel ''halkın evet dediği kişi ne yapsa yeridir'' sözünü sarf etmiştir. (*:şaşırmadım ancak not düşülmeliydi.)

  aynı şahıs merkez bankasının rezevinin kamuoyundan saklandığını sanarak şakkadanak kademeli olarak onlarca milyar dolar satmanın ekdoları düşüreceğini, dolar düşünce mb'nin piyasadan dolar alıp rezerv tazelemesinin sorunları çözeceğini söylemesi kahkaha attırmaya yetmiştir.:D(*:sinir krizinden)

  aynı tayfanın dış güçlere sallayıp, söz konusu başkanlık sistemi olduğunda birleşik devletler'den çin'e örnekler sunması ne kadar garip dursada özgür demirtaş'ın bilal'e anlatır gibi ekonomik büyümenin büyük bir kısmının yönetim şekliyle değil türkiye'de yapılmayan yapısal reformlardan sağlandığını bilimsel teknik ile anlatması karşı tarafta bir kabul görmesede 2 artı 2'nin bugünde 4, yarında 4 olacağını vurgulayarak bilimsel yöntemin güvenilirliğine dikkat çekmiştir.

  erdoğan aydın'nın koalisyon dönemleri ve son 14 yıldaki büyüme istatistikleri hakkındaki sözleri

  hüseyin ersöz'ün başkanlık sistemi ile ilgili konuşması

  merkez bankasının bağımsız olmasının önemi, ab ile ilişkiler, doların rubleye etkisi ve daha belirtmediğim birçok önemli konu var. şahsen bilinçlendirici olduğunu düşünüyorum. komik anlarda var. izlenmesini tavsiye ederim.