1. gönül isterdiki ,kupon oranı olsun ancak bu bir dramdır ..
  belit
 2. 4 derslik yüksek lisans dönemimin 2 finali 1 makale teslimi aynı güne geldi. o kadar yıllık öğrencilik hayatımda böyle işkence görmedim.

  ama bitince bir güzel olmuyor mu ya, 5-6 saatte 3 tanesinden kurtulmuş oluyorsun... bu kurtulmak ideal bir dünyada gerçekleşiyor gerçi... lisans için bunun bütü var; yüksek lisans için 1 yıl uzaması var...

  bu kadar acılı yorumları okuduktan sonra bir de aklıma geldi; dün 2 sınavın ilki xyz dersinin dediler. son çırpınışlarımı o ders için yaptım. kağıdı açınca abc dersinin sorularını gördüm ve algılamam birkaç dakikamı aldı. dramıma dram kattı. sağolsun.
 3. geçen sene son sınıfta 23 tane ders vermiştim.vize-final haftasında en aşağı 2 günüm bu şekilde geçiyordu.hayattan soğutuyor insanı.o yıl okuldan o kadar nefret etmiştim ki herkesin heyecanla beklediği mezuniyet törenine bile bitse de gitsek modunda gitmiştim,hatta aileme bile gelmeyin demiştim.

  ufak bi tavsiye:
  ama hala özlerim o günleri,üniversite dönemini boş geçmeyin.bol bol gezin,eğlenin aktivitelere katılın,aklınıza gelen her çılgınlığı yapın.gerçekten hayatınızın en güzel dönemi olacak.boşuna 23 ders bırakmadım son sınıfa ben. (:
 4. en az 2 sinden kalınacaktır, tecrübeyle sabittir.

  imza: zamanında 3 finalin 4 ünden kalan adam.
 5. acıtır, yorar, akademik takvimden bütünleme sınavlarının ne zaman olduğuna baktırır.
 6. 1 günde 3 dönem, 3 alttan olmak üzere 6 sınavla görüp arttirdigim dram.

  çoğundan da kaldım yine.
 7. ilgaz
 8. 1 günde 4 finalle artırdığım durum.

  sonuç mu? kaldım tabii ki *
  ramel
 9. geçen dönem başıma gelendir. ne yapacağım diye düşündürendir. genelde 9-12-15 gibi saatlere konulur. eğer konuların üzerinden zamanında geçildiyse hatırlamak için bu 3 saatlik zaman diliminde epey verimli çalışılabilir. tabi ilk sınava geceden çalışmak önemlidir.
 10. 20 haziran'da deneyimleyeceğim tecrübe olacak. 3 dersten final sınavına gireceğim ama ikisinin not dağılımı %50 teorik, %50 sözlü şeklinde olacağı için pratikte beş sınava girmiş olacağım.

  vize sistemi de yok ki bizde vizeyi yüksek tutup geçeyim, en son iki sene önce vizeye girdim.

  işin garip yanı bu 3 dersin son final sınavımla arasında 6 haftalık sınavsız bir periyot olması ve bu periyotta ilk 3 hafta bir dersi, diğer 3 hafta kalan iki dersi alıyor olmam.

  ben ki her sınava son gece yardırma mottosuyla çalışmış bir insanım, üçünü baştan sona okusam uykusuz üç gün yetmez... kafam karışık sözlük. bir süre buralarda göremezseniz bilin ki uzaklarda bir yerde kitaplarla cebelleşen bir merc adam var, onu güzel hatırlayın.
  merc