1. Ortaköy'de gerçekleşen saldırı. Mekanın reina olduğu iddia ediliyor. Ayrıca reina için yakında tahliye edilecek falan deniliyordu birkaç ay önce.
  kaynak
  Edit: mekan reina. O civarda çok fazla gece kulübü var. Onlara da saldırı olmaz umarım. Noel baba kılığına girerek olayı gerçekleştirmişler. Videolardan bir tane denk gelip izledim. Çok fena. İzlemeyin bence. Buraya koymadım uygun olmaz diye.
  Reina’nın sahibi Mehmet Koçarslan: "İçeri giren şerefsizler Kalaşnikoflarla taramışlar. Amerikan istihbaratı bunun bilgisini vermişti. 1 hafta 10 gün süreyle buralarda deniz dahil güvenlik önlemleri alındı. Sonra ne oldu? Göz göre göre bu saldırı meydana geldi.” demiş.
  En az 39 kişi hayatını kaybetmiş.
 2. yeni yıl 2016'yı aratmayacak gibi hızlı başladı.
 3. http://m.t24.com.tr/haber/reinaya-silahli-saldiri,380441

  Haber doğruysa göstere göstere olmuş vahim olay.

  Reina'nın sahibi: ABD istihbaratı bunun bilgisini vermişti  !---- spoiler ----!

  Hürriyet muhabiri Toygun Atilla'nın ulaştığı Reina’nın sahibi Mehmet Koçarslan’ın "İçeri giren şerefsizler Kalaşnikoflarla taramışlar. Amerikan istihbaratı bunun bilgisini vermişti. 1 hafta 10 gün süreyle buralarda deniz dahil güvenlik önlemleri alındı. Sonra ne oldu? Göz göre göre bu saldırı meydana geldi.” ifadelerini kullandığı belirtildi.

  !---- spoiler ----!
 4. bu ülkeyi evveliyatından beri geriye taşıyan bir kitle varsa o da siyasal islamcılardan başkası değildir. osmanlı da dahil, türkiye cumhuriyeti de. onlar olduğu sürece biz asalak ve geri kalmış bir ülke olmaya devam edeceğiz.
 5. an itibariyle valinin açıklamasına göre 1 kişinin polis toplamda 35 kişinin hayatını kaybettiği saldırı.
 6. 112 çağrı merkezinden arkadaşlar 40 üstünde ex olduğunu söylüyor..
 7. daha önce ankara gar saldırısında ölü sayısını 20 ile başlatmışlardı son açıklanan sayı 100 ü geçti. bu sefer ilk açılışı 35 le yaptılar
  reinada hafta sonları bile 600 700 kişiye hizmet veren bir mekanda yılbaşında bu sayı daha da fazladır.
  kalaşnikof gibi yakından sıkıldığında delip geçen ve hatta arkasına da işleyen bir silahla ölü sayısının 35 olması fazla iyimserlik, sanmıyorum ama umarım yanılıyorumdur da sayı artmaz
  liselerde bile 1 polis görev yaparken reina gibi bir yerde de 1 polis olması ( istihbarat alındı söylentisine rağmen) ve bunun dışında da bodyguarda denk gelmeden içeri girebilmeleri tam bir rezalet.
  valinin konuşmasında olay kontrol altında saldırganlar etkisiz (ölü ya da diri) olarak ele geçirildi diyememesi de başka bir nokta. eğer öyle bir şey olsaydı vatandaşlarımızı katleden bu canileri kahraman polisimizin yaptığı über başarılı operasyonla ele geçirdik diye abartarak anlatırdı bence.

  bu sefer terör garibanı ya da halkı değil biraz daha zengini üst kesimi vurdu hiçbirimiz güvende değiliz bizim gibi paranız tanıdıklarınız olan siz de değilsiniz. umarım artık istikrar, güvenlik, olanaklar, gelişen türkiye zırvalarını bırakıp bişeylerin farkına varırsınız.

  son olarak bakalım bu gece yarısı kızlı erkekli alkollü mekanda hemde yılbaşında eğlenen münafıklar da valimizin söylediği gibi şehitlik mertebesine mi uygun görülecek haşmetlimiz hünkarımız tarafından yoksa sadece sayıdan ibaret ölen vatandaş mı olacak.
  wtf
 8. daha yeni yıla dair umut besleyecektik ama biz...

  hoş gelmedin 2017. bundan sonrası çok zor işte.

  ve artık acaba sözlükten birilerinin de canı yanmış mıdır diye endişelenmek, olmamasını dilemek. elden bir şey gelmemesi ve gelenin gideni bu kadar çabuk aratması. kelimelerim kifayetsiz, duygularım allak bullak.
 9. analiz kasmaya gerek yok. adım adım içsavaşa ....