1. eylül fuarcılık tarafından bu yıl onuncusu düzenlenen ankara kitap fuarı, ceylan yayınları'na sansür uyguladı, fuardan ayrılmalarını istedi. yayınevi, yönetimin sansürcü tutumunu protesto etmek için fuardan ayrıldı.

    ceylan yayınları'nın ankara kitap fuarı'na katılımının engellenmesine gerekçe olarak yayınevinden çıkan, arzu demir'in hazırladığı "dağın kadın hali" ve "devrimin rojava hali" kitapları gösterildi.

    yayınevi çalışanı gökhan sofuoğlu bugün açılışı yapılan fuarda yaşananları şöyle anlattı: "sabah saatlerinde önce fuar çalışanlarından biri geldi. burada 'örgüt propagandası yapılmasına izin vermeyiz" dedi. ardından fuar sahibinin yeğeni geldi. 'ypg/ypj terör örgütü listesinde. onlarla ilgili kitaplarınız var. buna izin vermeyiz' dedi. sonra osman pamukoğlu'nun sahibi olduğu efsane yayınları'ndan gelenler oldu. provokasyon yaratmaya çalıştılar, tehdit ettiler. en son eylül fuarcılık sahibi remzi çayır geldi. 'sizin başınıza bir şey gelmesini istemeyiz' diyerek gitmemizi istedi.”
  2. ne yazık ki fuaye alanının darlığı sebebiyle iki senedir keyif alamıyorum bu fuara gitmekten. ayrıca fuarda indirimli satılan ürünler internet fiyatıyla aynı rakama geliyor. dolayısıyla fuara gitmenin verdiği haz katlanmıyor.
  3. akm zamanlarında yapılan kitap fuarlarına katılmış birisi olarak diyebilirim ki, kitap fuarı yapıp içindeki organizasyonları yapamayan bir ülke topluluğuyuz! ha, ayrıca; pahalı arkadaş! fuarın amacıdır zaten uyguna satmak. her sene aynı terane!
  4. "ankara kitap pazarı" olarak isim değiştirmesi gereken fuarımsı.