• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.14)
10 things i hate about you - gil junger
bianca ve kat iki kızkardeştir. küçük olan bianca okulun güzel ve populer kızlarından biridir fakat hiç kimseyle çıkmamıştır. ablası kat ise asabi, alaycı ve sert bir mizacdadır. buna bir de kesin karalılığı eklenince hiçbir erkek ona yanaşmamaktadır. bianca bir erkek arkadaşla çıkmayı çok istediği halde stanford ailesindeki kurallar yüzünden bu isteğini gerçekleştirememektedir. bu kurallara göre bianca'nın birisiyle çıkması için önce ablası kat'in birisiyle çıkması gerekmektedir ki bu imkansızla eşdeğerdir. bianca bu sorunu çözmek için okuldaki hiçbir kızı beğenmeyen bir genci devreye sokacaktır.
 1. shakespeare'in hırçın kız oyunundan uyarlanan film tebessümle izlenebilecek eğlenceli bir gençlik filmi. ayrıca izlemek için tek başına yeterli bir heath ledger faktörü bulunmakta.

  !---- spoiler ----!

  ayrıca bu muhteşem şiir sahnesiyle oldukça etkilemiştir. imdb der ki; sahne bir denemede çekilmiş ve kat'in ağlaması planlanmamış.

  heath ledger'in can't take my eyes off you sahnesi ise artık aramızda olmadığını bilerek izlendiğinde insanın yüzünde buruk bir tebessüm bırakır.

  !---- spoiler ----!
 2. cok alakasiz yerden yanasacam afedersiniz ama beni en cok etkileyen sey filmdeki okulun mimarisi oldu... mekan her seye rengini veriyor gercekten... bi abd'de tarih yok, estetik yok diye bos bos konusur bazi tipler... nah yok anasini satayim, bi su guzellige bak, bi bizim okul diye gittigmiz 3-4 katli ruhsuz dikdortgen prizmalarina...

  filmle ilgili soylemek istedigim tek sey ise kat'in intihara meyilli gotik arkadasi mandella'nin aslinda ortamdaki en tatli hatun oldugudur..