• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (7.50)
11. yazıt - wilbur a. smith
korkunç bir veba salgını mısır halkını kırıp geçirmiş krallık perişan olmuştur. ülkenin üzerine bir kara bulut gibi çöken lanet nil'in kurumasıyla son darbesini de indirmiştir. mısır'da tüm nehirler çekilmiş topraklar kuruyup kuraklaşmıştır. afrika'nın el değmemiş topraklarında ise felaket dolu olaylar meydana gelmektedir. umutsuzluk içinde kıvranan firavun nefer seti yaşadıkları tüm bu felaketlere ancak taita'nın çözüm bulacağına inanır. bu yüzden onu nil'in kaynağına gönderir. fakat bu gizemli topraklarda büyücüler kralı'nı nasıl bir düşmanın beklediğini hiç kimse bilmemektedir. bütün umutları sırtında taşıyan taita bu ağır yükün altından kalkmak için kendisini bekleyen kötülükler karşısında neler yapacaktır ..
  1. eski mısırın serisinin son kitabı, olayların çözümleniyor ve sonuca ulaşıyor. mısır halkının veba ile peşiran olmuşken ortaya çıkan kuraklıkla halk sefil duruma düşmüştür, firavunumuz tabi ki taita ' ya başvuracaktır. basit bir kölelikten büyücü kralı, lord, ermiş olan kahramanımız yine mısırın kaderini değiştiriyor.

    akıcı bir dille anlatılan, macera severiyorsanız elinizden bırakmayacağınız, eski mısır ' ı dailgi duyuyorsanız, içinde gereksiz ayrıntılar var, bu sizi bıraz sıkabilir ama yine de önereceğim harika bir kitap.