1. bir iktidar yalayıcısı olan abdulkadir selvi açıklaması

  terörle yaşamaya alışmalıyız, biz danimarka yada isviçre değiliz.

  e hani onlar bizi kıskanıyordu. hani bizim dünya liderimiz vardı.

  edit: imla
 2. "terörle yaşamaya alışmalıyız, isviçre veya danimarka değiliz" şeklinde saçma sapan bir açıklama. tamam gelişmedik biliyoruz da yahu dünyada sayılı ülkelerde terör var onlarda bataklık gibi ülkeler. bizde mi öyleyiz yani? hani abd falan bizim sarayı kıskanıyorlardı?

  kaynak
 3. doğru diyorsun ************, doğru diyorsun, değiliz. bi yüz yıla, yüz elli yıla kadar da toparlayamaz gibiyiz. e peki ondan onrası? umut sadece, küçük bir ihtimal. doğru diyorsun.
 4. sorarsan batıya kafa tutuyoruz herkes reisten korkuyor tüm dünya tirtir titriyor. ama tüm dünyaya kafa tutarken başkentimizde 5 ayda 3 patlama olması hiç önemli değil. alışırız.
 5. "burada devletin yapacağı şeyler var yapması gerekir, milletin de durumun geçici olmadığını görmesi gerekir"

  demiş zatı pek muhterem. yani diyor ki, bakın millet bu bombalar patlamaya devam edecek. durması içinse devletin bir şey yapması lazım. yani bombalar dursun istiyorsan devlete (hükümete) muhtaçsın. ona göre tavrını al.

  yav he (buraya küfür gelecek). hükümetin politikalarıyla doğrudan veya dolaylı alakalı olarak, belki de hiç alakası olmayarak bir şehirde bomba patlıyor. ama bu bombaların durması için millet hükümete muhtaç oluyor. ne içiyorsun sen sayın (buraya küfür gelecek)?
  ya da başka bir açıdan bakalım. bir sorunun çözülmesi için ne zaman başka birine muhtaç olursun?
  kendi yarattığın veya doğrudan seninle alakalı sorunun çözümü için yol ararken.
  ha yani terörü millet yarattı,
  peki size oy vererek mi?
 6. mizanı kayanın izanı olmaz. izansızda da akl-ı selim aranmaz. nitekim totaliter rejimler akl-ı selimi yok eder. bunun sözcüleri de insanları doğal olarak korku imparatorluklarında yaşamaya davet eder. dolayısıyla kitlesine tavsiye ve telkin edeceği şey akla sahip olması veya sahip çıkması değil, yaşama güdülerini teyakkuza geçirmesidir.

  hatta bkz: survivor.