1. ne kadar inkar edersek edelim bu ülkede bir savaş var. askeri, polisi, özel timiyle bir ordu ve ister "terörist" ister "özgürlük savaşçısı" deyin karşısında savaşanlar. keşke durdurabilsek bu savaşı, keşke "çocukları öldürmeyin", "bizim adımıza hiç kimseyi öldürmeyin" sözlerimizi iki tarafa da duyurabilsek. keşke kalıcı ve adil barışı sağlamak için el ele verebilsek, birbirimizi anlamak için mücadele edebilsek birbirimizden nefret etmek yerine. çok canım yanıyor. umudum tükeniyor. umarım savaşın tarafları halkları birbirine daha fazla düşman etmeden bir an önce savaşı durdurmanın koşullarını yaratma, barış ve huzura ulaşma konusunda sağduyulu bir çabaya girerler. lütfen yaşama ve insana olan umudumuzu daha fazla kırmayın.
  2. ne yazık ki ülkede büyük bir akıl tutulması yaşanıyor. biz de bu halimizle deliliğe doğru sürükleniyoruz. ülkede bir savaş var. her yerde abluka devam ediyor. ülke sınırlarında tanklar ile top atışları yapılıyor. lojmanlara saldırılar düzenleniyor. bu sorunun böyle çözülemeyeceği aşikar. bu yüzden barış sesini yükseltmemiz ve müzakere masasının kurulması için çaba sarf etmemiz gerekiyor. bir de sözlükte ve ülkede ne yazık ki şöyle bir algı oluşmuş durumda; barış diyen herkes ya terörist ya da tatlı su solcusu ilan ediliyor. bir an önce bu devlet dilinden sıyrılmamız ve barışın dilini konuşmaya başlamamız gerekiyor.
  3. terörist saldırısıdır. ne yazıktır ki olan yine ölenlere değil kalanlara oldu.

    dostlar sağolsun...
  4. anaokulu ve ilkokulun dibinde patlatılan bomba yüzünden yine pkk yüzünden çocuklar öldü. özgürlük savaşıymış..

    şuradaki yorumumdan sonra bu yorumum da terör örgütü sevicilierini üzmüş, eksilenmiş. youreads'in içinde böyle insanlardan olduğuna üzüldüm açıkçası. daha fazla bulunmanın da pek anlamı yok.