1. vatandaş gazeteciliğinin türkiyedeki karşılığı. ana akım medyaya karşı gönüllü muhabirlerin oluşturduğu haber ağı. twitter ve whatsapp üzerinden haberlerine ulaşabilirsiniz.
    ancap
  2. adını twitter'in 140 karakterlik sınırından ilham almış oluşum. gerek twitter mecrasından gerekse de diğer 8 mecrasını etkin kullanarak medyanın ulaşamayacağı haberleri rahatlıkla aktarabiliyorlar. temiz ve sade bir haber sunuşları var abonelerine. abartısız, dürüst, tarafsız habercilik yapma gayretindeler.

    whatsapp aboneliğini başlatmışlar. 0536 499 66 09 numaradan haberler cebinize geliyor. bir zamanların ücret karşılığı sms ile haber alma olayına da son vermişler gibi.
  3. whatsapp haber aboneliği çok hoşuma giden uygulama. operatörler dahil kimsenin mesaj atmadığı zamanlarda 140journos mesaj atıyor, böyle mutlu ediyor beni, neşelendiriyor. az ve öz cümlelerle tüm gündemi özetliyorlar.
  4. stajyer almaya başlayarak gönlümde yer edinmiş, snapchat üzerinden de haber anlatım tarzları alışagelmişin dışında olup, beğenimi kazanmıştır.