1. her hafta kendilerini konuşturuyrlar.
  ve biz durumları normalleştiriyoruz.
  suriye'de de böyle başlamıştı herşey. hafta da 2 3 bomba patlıyordu. şimdi suriye'de yaşayan suriyeli yok.
  tepki verelim arkadaşlar tepki verelim.
  sokağa çıkalım bağıralım yoksa sonumuz çok yakın.
 2. gene masumlar öldü. gencecik çocuklar. ne denilebilir ki. sebep olanlar kendi kanlarında boğulsun.
 3. şaşırmadık. bizi koruyan bir devletimiz yok. yalnızız. herkes üzülüyor güya ama hiçbir şey yapılmıyor.
  sebep olanların ve halkı bunlardan koruyamayan beceriksiz, süs eşyasından hallice şekilde bir bok yapmayan, koltuk sevdalılarının allah belalarını versin.
  bunaldım bu bok çukurunda hayatta kalmaya çalışmaktan. yaşamak değil evet, hayatta kalmaya çalışmak bizimkisi.
  kıyamet kopsa ya artık...
 4. 400 millet vekilini verseydiniz bu kadar şehidimiz olmazdı diyen adamın kaos ortamından yararlanmayı ne kadar sevdiğini unutmadığınızı düşünüyorum. her ne kadar mide bulandırıcı gelse de düşündüklerimi söylemeden edemiyeceğim. bana kalırsa son zamanlardaki terör eylemleri kasıtlı olarak durdurulmadı. bunun altında yatan sebebinde başkanlık sistemini kabullendirmek olduğu kanısındayım.
  umarım yanılıyorumdur.
 5. artık güne patlama haberi ile başlamak veya günü patlama haberi ile kapamak rutin bir hale geldi.

  şu an için 9 şehit olduğu söyleniyor. allah ailelerine sabır versin.
 6. ahaber, akit, sabah gibi haber bültenlerini takip eden %49'u etkileyemeyecek olan patlama.
  neyse ki istikrar sürüyor ona zeval gelmesin de gerisi bir şekilde çözülür.

  ha bu arada birisi mit'e haber versin patlama oldundiye uyuyordur onlar daha kalkmamıştır.

  son 1 yılda 25 patlama son bir haftada 2. patlama yine öldük. yaralılara acil şifa diliyorum ölenlerin ailelerine sabır diliyorum başımız sağ olsun dilimiz lal oldu artık bu acıdan konuşamıyoruz. sabahları haberleri okumaya korkar hale geldik.

  giderek daha kötüye sürükleniyoruz ama başımızdakilerin bu umursamaz tavırları beni deli ediyor. herkes düşman bize. içimizde hainler cirit atıyor ama her şey normal gibi çıkıp konuşuyorlar lan bir sorumluluk al bir istifa et bir önlem al ne bilim işe yarar bir şeyler yap artık boş laflara karnımız tok yemiyoruz anlasana! elle tutulur şeyler sun bize hep laf hep laf nereye kadar...

  türkiye teröre alışmayacak! (alıştı)
  hesap soracağız (soramadık)
  gerekli önlemleri alacağız (alınmadı)

  başkanlık sevdası, ortadoğu çıkarları, cahil cesareti artık eklenecek daha ne varsa bunlar uğruna kendimizi feda etmekten bıktık! ölmek istemiyoruz huzur içinde yaşamak istiyoruz bir vatndaşın en doğal hakkı değil mi bu?

  başımız sağ olsun... yine biz öldük. umarım son olur.
 7. 13 şehit 48 yaralı diye bir sayı zikredildi... allah yardımcıları olsun oradakilerin.
 8. ölenlerin de, sağ kalanların da iyi olmadığı patlama. ama ne beklersin ki? şehit olmayı öğütlemiyor muydunuz? 2017'den tek dileğim şu ülkeye bir nükleer bomba filan atılsın da tamamiyle kurtulalım. bir devlet, bir hükümet huzur ortamını sağlayamıyorsa niye vardır ki? niye hâlâ varsınız sayın yüzüne tükürdüklerim?
 9. bu bir ahlak meselesidir. türkiye hükümeti artık her ne hata yaptıysa belli ki pkk'ya ahlak vermiş, hatta hediye etmiş. çünkü bu adamlar bu şekilde şehirleri patlatma hakkını kendininde görür olmuş. eğer bunun ahlaki bir altyapısı olmasaydı kendi destekçilerini kaybetme riskini göze alamazlardı. fakat hükümet at gözlüğünü takıp bir tek biz ahlaklıyız herkes ahlaksız boyutuna geçtiği için toparlanması gerekmektedir. avrupa abd ahlaksız, pkk şerefsiz, feto hain, ışid katil derken muazzam bir ahlak geliştirip hukuk devletini sekteye uğrattılar. halbuki dünya üzerinde ahlak oluşturmayan hiçbir topluluk yoktur. sana uyar ya da uymaz onun mantıksal olarak tutarlığa ulaşması varlığını sürdürmesi açısından önemlidir.

  şimdi olayın özeti şudur; pkk kendine ahlak altyapısı bulmuş olacak ki şehir eylemlerini gözünü kırpmadan yapıyor. demek ki bu eylemleri yaptığında yeni militan eklenmesinde sorun oluşacağını düşünmüyor. bunun altyapısı hdplilerin içeri alınması da olabilir, belediyelere kayyum atanması da olabilir, çok sayıda operasyon yapılması bölgede sıkıyönetim olması da olabilir.

  devlet aklının artık pkk'nın ahlakını çökertecek hamle yapması gerekiyor. bu işin başka çözümü kalmamıştır. hatta devlet aklı artık hükümeti de bir kenara koyup işini yapmalıdır. olayların gelişimi artık siyasi boyuttan uzaklaşmış devletin bekasını tehlikeye atmaya gelmiştir. devlet öyle hamleler yapmalı ki pkk her eylemi yaptığında militan bulamama riskiyle yüzleşmeli ve yok olma tehlikesini düşünmeli.
  abi
 10. kan ihtiyacının olmadığı haberi yapıldı. ve halka patlama alanına gitmemesi salık veriliyor.