1. saat 22.00'da olan maç. ispanya favori.
 2. doğduğumdan beri türklüğümle gurur duyan birisiyim. hayatımın ilk 23-24 yılını milliyetçi denebilecek şekilde geçirdim. ama..
  bugün umarım -ki zaten görünen köy kılavuz istemez- ispanya şöyle evire-çevire 4-0, 5-0 alır. alır ki, milyon euroları cukkalayıp - bu cukka lafını kullanmayı hep istemişimdir-, karşılığında sadece ve sadece demogoji üreten bir takım olmaktan belki vazgeçerler.
  ezbere kadro kurup, ezbere futbol oynayıp hakettikleri 3-5 eleştiriyi alınca, milli duygu ajitasyonu yapıp, iki eleştiriyi göğüsleyemeden hemen "hakaret olmamalı" tribine giren arda turan'ından fatih terim'ine hepsi derslerini alsınlar istiyorum.
  3 aydır milli takımla yatıp milli takımla kalkıyoruz, maşallah bütün takım elbiseler şekiller, kısa paçalar, özel kuaför götürmeler, müzikler, havalar tam takır, ama futbola gelince fıs.

  e kardeşim senin asli görevin futbol oynamak değil mi?
  iş yapan ispanyollar, göstersinler bizimkilere disiplin ne demek, işine saygı ne demek, çünkü başka türlü anlayacakları yok bunların.
  bugün arda efendi çıkmış, "gruplara kalmak başarıdır" diyor utanmadan. yazık günah size edilen dualara, verilen paralara, size inanan milyonlara, umutla tur bekleyen taraftarlara ihanet etmeye hakkınız yok.

  yiyin 5 tertemiz golü, akıllanıp dönersiniz.. başarıyla.
 3. bunu istemesem de tahminim 2-0 ispanya lehine bitecek karşılaşmadır.
 4. turk televizyonlarında yayınlanmadan önce "+13" , "şiddet ve korku" logolarını görmemize vesile olacak mac. hastaları, yaşlıları ve hamileleri ekranlardan uzak tutun.

  bence ispanya fazla zorlamaz. dinlene dinlene 3 tane atar.
 5. en iyi jenerasyonumuzun boyle harcanmasi insani uzuyor asiri egolu terim kirli siyasete bulasan arda 655 kisiyi babasinin hayrina goturen! tupcu vurdumduymaz ozan yazik yani iste sirf bu yuzden bu aksam hezimete ugrsyacaz maalesef
 6. tahmin:
  ilk gol:kafa (morata)
  ikinci gol:kontratak (iniesta)

  inşallah yanılırım.

  edit:ilk golü tutturmuşum, amortimi isterim.
 7. herkesin iyi oynamaya calistigi gun illam birisi bokluk edecek an itibariyle burak yilmaz bocalamaktadir.
 8. saat 18:30 sularında arkadaşla konuşurken "3'ten sonra izlemem" cümlesini kurmuştum. duruma bakılırsa çok vaktim kalmamış...
 9. ispanyaya çakacağımız maçtır.at fava bekle.
  edit:vazgeçtim fava atmasanız da olur.
 10. 3 farkla kurtulsak iyi dedirten maç. metin tekin'in ''4-5 farklı skorlar futbolun içindedir, 6'dan sonra olay başka yere kayar'' minvalinde bir sözü vardı. umarım futbolun içinde kalabiliriz.

  edit: entry yazıldığında 2-0'dı, şimdilik 3-0.. iyiyiz yani, sıkıntı yok.

  edit2: 3 farkla kurtulduk.