1. bugün, taksim'de bulunan alman lisesi ve konsolosluğunun, güvenlik gerekçesi ile 1 gün kapanmasıdır.

  haber linki

  civara gideceklerin dikkatine, aklınızda olsun, kendinizi olabildiğince koruyun, yoksa bizi koruyacak kimse yok.
 2. artık hepimiz komplo teorisyeni olacağız ancak aklıma şu geliyor, bir ülke bir saldırı ihtimalini bahane ederek yabancı bir devlette okulunu bir gün kapatırsa o okulun olduğu ülkeye nasıl bir ve ne derinlikte zarar verebilir?

  elbette bombalar patlamasın, herkes görevini yapıp engellesin, insanlar tedbirini alsın, ancak şu anda böylesi kapatma kararları panik ortamını artıracak, eşeğin aklına karpuz kabuğu düşürebilecektir.
  reax
 3. yabancı ülkenin okulu kapatması pek tabii bazı soru işaretlerine yol açabilir ancak eğer orada bir patlama olurda öğrencilere zarar gelirse ve bu patlama istihbaratını bilerek birşey yapmamış olurlarsa bütün suç onlara kalır. insanlar bunu bilmenize rağmen neden tatil etmediniz derler. okul müdürü istifa etmek zorunda kalır vs vs.
 4. normal ülkelerde işlerin nasıl yürüdüğünün ufak bir örneğidir.

  normal ülkelerin, istihbarat teşkilatları olur. bunlar olası saldırıları haber alırlar. sonra bu bilgileri hükümetlerine verirler. yabancı ülkelerde, elçiliklerine de verirler. icra makamları da, vatandaşlarının zarar görmemesi için gerekli tedbirleri alır; uyarılar yapar, mekanları boşaltır, vb.

  bazı muz cumhuriyetleri gibi "canlı bombaları eylem yapmadan tutuklayamıyoruz." denmez, başkentin göbeğinde, genelkurmay önünde bomba patlayınca bazı yüzsüzler koltuklarına gömülüp yapışmazlar.

  normali zaten budur, o kadar mı unuttunuz lan?
 5. italyan lisesi'de aynı gerekçe ile derslere ara vermiş.
 6. istihbarat teşkilatlarının düzgün çalıştığı yerlerde olması gerekendir.

  sen önlemini önceden almalısın nolursa olsun, yaşam güvenliği insanın en temel hakkıdır ve bunu mümkün olduğunca korumaları gereklidir istihbarak teşkilatları bunun için vardır.

  konunun ülkemiz için olan kısmı ise günden güne korkutucu olmaya devam etmektedir. neresinden tutsanız elinizde kalıyor ne desek boş sanırım artık
 7. istanbul ve ankara' da olmak üzere almanlar konsolosluklarını da kapatmış. tüm bunların dışında etrafta artarak yayılan bir dışarı çıkmayın mesajları var. her yerde adım başı polis arabası görmek zaten mümkünken, neden olmasın dedirten cinsten.