1. düzenleme: öncelikle polisin bu olayda niye yan baktın diye kavga edip kendini silahla savunmaya çalışmasına kızıyorum ben. yani diğer olaylarla bu olayı karşılaştırmayın. * ki o olaylarda ne polisi savunuyorum ne de sözde mağdurları.


  !---- spoiler ----!

  istanbul bağcılar'da sivil bir polis ile 2 kişi arasında "yan bakma" meselesi yüzünden kavga çıkmış, yaşanan boğuşma sırasında polisin silahının ateşlenmesi sonucu 1 çocuk hayatını kaybetti.

  !---- spoiler ----!

  haber linki 1 haber linki 2 haber linki 3


  esenlerde görev yapan bağcılarda yan bakma kavgası eden polislerin parka oynamaya giden 2 çocuğu 'yanlışlıkla' vurmasına devletin yapacağı tek şey polise ödül vermek.

  teşekkürler reis.
 2. medeniyetsiz bir takım insan(!) polise satasmis. kavga çıkmış. polis uyarı ateşi açarken kız çocuğunu vurmuş. sonra da polisi linç etmişler. ama linç etmenin kız çocuğuyla ilgisi yok. birinci kavgayla ilgisi var.

  kısacası polis hata yapmış, devlet polisini koruyamamış.
 3. daha önce polis kurşunuyla ölen isimlerin sıralanıp bu olayda da polisin suçlu olduğu kanısına varılan olay. sanki hepsini aynı kişi işledi ya da polis teşkilatı toplu halde önünüze gelene ateş edin emri veriyor. polisin birisi fevri davranıyor sonra tüm polisler suçlu(!). ahahahah hadi lan oradan.

  olayda bir kargaşa yaşanmış. kurşun da masum birisine gelmiş. sonra da polislerin hepsi böyle ühühühü. "sarayın askerleri" falan filan. sizin niyetiniz kurumun itibarını zedelemek. burada hümanizm mavralari okumayın. derdinizi açıkça soyleyin.
 4. kavgaya karışan polisin kendini silahla savunması sonucu vuku bulan olay. kardeşim adam saldırdı diye şehrin ortasında adama ateş mi açılır? (bkz: havaya sıkmak) birini ayağından vurmuş vs teksas mı burası?
  igor