1. rusya'nın ankara büyükelçisi andrey karlov'a ankara'da silahlı saldırı düzenlendi. saldırı, büyükelçinin bir sanat sergisine katılımı sırasında gerçekleşti. saldırıda büyükelçi dışında da yaralıların olduğu belirtiliyor.
  http://www.cnnturk.com/turkiye/rus-buyukelcisi-ankarada-saldiriya-ugradi

  edit: saldırgan suriye ile ilgili bir şeyler söyleyip 'ben buraya ölmeye geldim' diyerek ateş etmiş.
  saldırgan ölü olarak ele geçirilmiş.

  *an itibarı ile yayın yasağı gelmiş.

  (bkz: sikerler oğlum hepimizi sikerler)
 2. işler yine karışacak. vaziyet alın. vaziyet alan adam vardı o gelsin. şu an zaten türkiye yeterince karışık bir de rusya eklendi. çorba oldu. bakalım önümüzdeki günlere nasıl yansıyacak.
 3. geldim panik yapmayın. rusya dünkü çocuk değil. onlarda biliyor bu suikasti bizim yapmadığımızı. son günlerde rusya ve çin ile yakınlaşmamızdan nato büyük rahatsızlık duyuyor. şu an hem rusya'ya hemde bize aba altından sopa gösteriyor nato.
 4. cnnturkte saldırganın elçiye verilen koruma polisi olabileceği ifade edildi...her türlü sonucunu varın siz hesap edin. yemek yerken ülkenin büyük bir savaşın belki de yeni dünya savaşının son sıcak cephesi oluşunu izliyoruz. hepimize geçmiş olsun
  mesut
 5. hastaneye kaldırılmış denmiş öyle bir şey yok. adam vurulduğu yerde duruyormuş. bu saate kadar ölmüştür olay yeri inceleme falan gitmiştir bile. savaş mavaş falan çok uçmayın kimsenin böyle bir şeye g.tü yemez ha olacak nedir derseniz rusya pkk'ya destek verip ülkeyi daha da berbat hale getirir.
 6. türkiye-rusya ilişkisinde son durum:
  1.uçak düşürme olayı
  2.rus büyükelçisi vurulması.
  amaç ;türkiye rusya ilişkilerini bozmak.
  sonuç; hükümet; rus uçakları sınır ihlal etti önce gözdağı verdi sonra feto pilotlarına topu attı.
  2. olay ise şimdilik gizemini koruyor. bizim gördüğümüz ise hükümet bir öyle bir böyle ne dediği net değil.
  gerçek; türkiye-rusya ilişkileri birileri tarafından feci şekilde kaşınıyor. kaşıyan birader sanki.
 7. rusya gelip ananızı sikeriz diye savaş çıkarsa kimse niye savaş başlatıyorsun diyemez.

  badboy savaş mavaş falan çok uçmayın kimsenin böyle bir şeye götü yemez demişte rusya doğudan girse bi yıl sürmeden ankaraya kadar gelir nasıl götü yemez
 8. rus elçiliğine kapı komşusu olan bir şirkette çalışan biri olarak ciddi korku içindeyim, günlerdir önünde eylemler yapan suriyelilerin arasından geçiyordum. her birimiz şans eseri yaşıyoruz.