• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (6.00)
197 gün - sultan tarlacı
parapsikoloji, durugörü, psişik güçler, vb. konulara meraklı olanların soluksuz okuyacakları bir roman olan 197 gün, korkunç bir cinayet ile başlıyor.

kitap; işlenen cinayetin ardından gelişen olaylar silsilesinde parapsikolojiye meraklı bir nörolog, psişik yeteneği bulunan bir matematik öğretmeni, cinayet masası dedektifi bir komiserin yaşadıklarını konu alıyor.

akıcı kurgusu, ikna edici bilimsel zemini, ilgi çekici ve parapsikolojik yaklaşımlarıyla polisiye romanlar içinde türünün tek örneği olan 197 gün, okuyucunun elinden bırakmadan okumak isteyeceği, soluksuz bir hikaye. okur; işlenen cinayetin ardından kendisini, psişiklerle polis arasında yaşanan gelişmelerin yanı sıra aşk ve nefret çizgisinde sürekli yön değiştiren trajikomik bir aşk ilişkisi içerisinde buluyor.

işlediği cinayetten sonra sırra kadem basan katilin 197 günlük aranışı sürecinde, polisle psişiklerin gerçekleştirdiği ortak çalışma ile katilin adalet karşısına çıkarılma çabasının anlatıldığı kitap, okuyucunun zihnini yorarken, okurun kendisini soluksuz bir serüvenin içinde bulması sağlanıyor.
  1. hayata çoklu açılardan bakabilen bir nöroloji uzmanı , nöropolisiye roman yazarsa ne olur? cevap bu kitapta. anlatımındaki akıcılık ve farklı bir polisiye olayın güzel işlenişi sayesinde bir solukta okunan bir kitap. özellikle parapsikolojiye ilgi duyanlar için güzel bir eser.