1. ön edit: maçlar başladı.

  ilk tur sonuçları:

  popkiss- vagus: 2-1
  vagus- sacredoath: 2-1

  greatsorrow- lafi din. insan: 3-0
  lafi din. i.- ahbehan: 2-1

  bu arada şimdi vagus uyardı, "herkes birbirini aynı skorla yenerse ne olacak?" yani,bahçıvan şoförü, şoför aşcıyı, aşçı uşağı 2-1 veya 3-0 yendi o zaman ne olacak? tabii ki hepsi uşağa dalmayacak. :D lan hakikaten bunu düşünmemiştik. size bas bas bağırdım o kadar teklif ve önerileriniz için bizi arayın dedim.

  öncelikli tavsiyem aynı skorlarla yenilmeyin anasını satayım. en temizibu. kafa rahat. sonrasında diyelim böyle bir şey oldu. son maçı yapan arkadaşlar 2 el daha oynar. 3 değil de 5 yani. bu maçın mağlubu da turnuvaya veda eder. nasıl ne diyorsunuz buna?

  selamün aleyküm kardeşler nasılsınız inşaallah? :)

  malumunuz bir satranç müsabakası tertip edip oynadık, eğlendik. çok da iyi oldu çok da güzel oldu. turnuvanın fikir babası monkey d. fury :d kardeşimizi bezdirip istifa ettirdiğimizden ikinci turnuvayı düzenlemeyi ben üzerime aldım. sizlere layık olmaya çalışacağım sevgili satrançsever youserlar.

  şimdi 1. turnuva zaten yeni bittiği için 2.sine hemen geçmek iyi olmaz diye düşünüyorum. önce ayın 15'inde başlayalım dedim ama aramızda memur çok. maaşı alıp borç harç öderken oyuna konsantre olamayabilirler. o yüzden bir 3-5 gün geçsin bu garibanların da maaş suyunu çekip gezecek tozacak paraları da kalmayınca oyuna başlarız dedim. yani ayın 20'si olsun, 10 gün içinde de turnuva biter herhalde.

  bir de diyorum ki, her ay bir turnuva yapsak? hem ayarlama işleri halledilebilir, hem fazla ara vermeden yeni maçlar yapılabilir. ne dersiniz hoş olmaz mı? :)

  oyunları önceki gibi chess.com üzerinden yapalım, birçoğumuz üye olduk zaten. chess.com demişken, turnuvadan oyun sitesinin adını çıkardım. geleneksel ibaresi biraz geleneksel oldu ama olsun. ilk defa oynayacaklar da üye olup alıştırma yapsın biraz. katılacak arkadaşlardan kullanıcı isimlerini bekliyorum. turnuvayla ilgili tekliflere de açığız.

  not: sevgili yakgul bahsetti, şurada http://tr.lichess.org/team/youreads-satranc-kulubu kulüp kurulmuş. eşleşmeler falan daha kolay olabilir diyor. bu turnuva için olmasa da önümüzdekiler için orada yapmayı düşünebiliriz.

  not: hile yapanın anası babası ölsün!

  katılımcılar:
  1- franzpromeh
  2- monkey d. furby
  3- lafi dinlenmeyen insan
  4- sacredoath
  5- auroraa
  6- c. clavin (hile yaparım diyor uyanık olun)
  7- yakgul (kendisi ilk turnuvanın finalistidir, dikkat edin)
  8- canarslan12
  9- ulgan
  10- yarikan tigin
  11- muzmin muhalif (kullanıcı adı: ahkn)
  12- owl. Kullanıcı adı wowl. Turnuvayi şekle sokalım grup falan. Ben de düşünmüştüm. Buna kafa yoralım.
  13- gakkush (cesc fabregas)
  14- taldarim
  15- elrondo
  16- vagus (k.a: 1vagus1)
  17- lebram ceyms
  18- glohithia
  19- popkiss
  20- otello
  21- ahbehan
  22- kanzza
  23- greatsorrow
  24- yasli tilki
 2. youreads ve chess.com kullanıcı isimleriniz aynı değilse bildiriniz canlar. bir de katılacak arkadaşlar başlığa yazarak turnuvanın daha çok kişi tarafından görülmesine yardımcı olabilirler. geçen turnuvayı kaçıranlar olmuştu malum.
 3. bnde varım :)
 4. başlığı yukarı taşıyalım minik kasparovlarım benim.

  hoş, turnuvaya katılım bu sayıda kalırsa çeyrek finali garantiliyoruz. :)
 5. ilk turnuvada çabuk elenmiştim, bu sefer en azından bir maç yenmek isterim
 6. ben de katılmak isterim.

  ama turnuvanın biraz daha erken olması taraftarıyım. ayın 20'sine kadar kime öle kim kala.* ilk turnuva yeni bittiği için biraz ötelemişsiniz. ya başlık 15'inde felan açılsaydı 20'sinde turnuva olsaydı, yada erken açıldıysa fazla ileri bi tarih olmasaydı. yine de siz bilirsiniz.
  ulgan
 7. ben de varım dediğim turnuvadır.
 8. katılmak istediğim turnuva, umarım bu sefer ilk maçımda elenmem.
  chess.com kullanıcı adım: ahkn
 9. ben de katılabilirim. 20'si uygundur. chess.com adım aynı.
  (bkz: carrier has arrived)

  edit: turnuva için önerim çeyrek finale kadar 4'lü gruplar biçiminde lig sistemi, çeyrek finalden sonra üç maçlık eleme sistemi (bkz: şampiyonlar ligi) .
 10. katılımcılardan gelen teklifleri de dikkate alarak turnuvaya torba-grup gibi kavramlar ilave edip şampiyonlar ligi sistemine dönüyoruz minik kasparovlarım! (yalnız satrançta puanlamayı nasıl yaparız onu bilmiyorum)

  işi büyütürsek havuz'dan yayın hakkı ihalesine falan da gireriz. 3-5 çorbamız da kaynar.