1. istanbul valiliğinden yapılan açıklamaya göre 20 mart 2016 pazar günü saat 20.00'de oynanacak olan galatasaray- fenerbahçe futbol müsabakası alınan ciddi bir istihbaratın değerlendirilmesine bağlı olarak ve kulüplerinde talep ve mutabakatı doğrultusunda ertelendi.

  şimdi ben şunu sormak istiyorum: neden bir gün önceden ertelenmedi bu maç? tribünleri boşaltıp maç ertelemek nasıl bir piknik tüpünün kafasıdır?

  edit: o tribünlerdeki insanlar evlerine ne halde gidiyorlar bunu düşünüyorum. yarın işimize, okulumuza giderken hangi güvenle gideceğiz? metrobüsler, otobüsler, çarşılar ve pazarlar güvenli mi? yoksa tesadüfen yaşamaya devam mı edeceğiz?

  bakın ben ülkenin içinde sokulmak istendiği korku algısından son derece rahatsızım. yaşadığımız şu günler bana gabriel marquez'in kırmızı pazartesi romanını hatırlatıyor. herkes her şeyi biliyor, açıklamalar yapılıyor ama sonunda santiago nasar öldürülüyor. sadece merak ediyorum. valilikten yapılan "ciddi bir istihbarat..." açıklamasının sonucu ne olacak? bir canlı bomba yakaladık diyecekler mi? bir terör saldırısını engelledik diyecekler mi?

  edit2: maç en geç öğle saatlerinde ertelenmeli o insanlar stada hiç gitmemeliydi. yetkililer ve etkililer ciddi bir tehlike karşısında binlerce insanı riske atan beceriksizce bir karar verdiler.
 2. gerçekten bir grup basiretsiz tarafından yönetiliyoruz. çok sayın erdoğan canlı yayında " bizi sindirmek günlük hayatımızdan uzaklaştırmak, korkutmak istiyorlar. hayır korkmayacağız, güçleri bizi sindirmeye yetmez" diyerek açıklama yaparken aynı anda valilik önce stad boşaltıp sonra maç erteliyor. gören de her gün dolu stadı boşaltıp maçları oynamadığımızı sanacak.
 3. olması gereken oldu. seyircisiz oynanacak derbi hiç oynanmamalıydı. zaten 2 gün önce maç başlığına yazmıştım ertelenmeli diye..
  mert
 4. erteleme kararının öncesinde aziz'in bastırmalarıyla seyircisiz oynatılmaya çalışılan derbi. zeka küplerini tekrar görmemizi sağlamıştır.
 5. bugünkü futbol maçlarında ertelenen 2 maçtan birisidir galatasaray fenerbahçe maçı.
  diğeri mi?
  suriye ligi al jaish al taliya maçı.
 6. bazı kanı bozukları üzmüş mantıklı karardır.
 7. ülkenin en büyük, kendini batı'ya tanıttığı şehrin artık aktivite düzenleyemeyecek kadar güvensiz olduğunu gösteren karardır.
 8. kötü yönde eleştirilicek bir durum yoktur. ülkemiz terör illetiyle uzun süredir uğraşmaktadır. yapılması gereken yapıldı.
  tartışılması gereken istihbarat mı alındı yoksa toplu alan neme lazım patlar falan diye mi ertelendi.