1. kaynak

  istanbul valiliğinin 20 mart 2016'da yapılması planlanan nevruz kutlaması için izin vermemesi durumudur.

  hdp'nin açıklaması da bu kararın hukuki ve meşru olmaması yönünde. ve karara rağmen nevruzun planlandığı şekilde gerçekleşeceğini belirtmişler.

  yasağa rağmen planlandığı üzere kutlanacak nevruza polis müdahale eder mi, etmesi durumunda o gün orada neler olur merak içindeyim. umarım kötü şeyler yaşanmaz.

  düzeltme: yahu direkt aktardığım bir şey bu zülfiyare nasıl dokunuyor... kendi fikrim sırf umarım kötü bir şey yaşanmaz iyi dileğimdi. haberi mi beğenmediniz? izin çıkmamasına mı beğenmedim simgesini yolladınız?
 2. güvenlikle ilgili çok ciddi sıkıntıların yaşanacağı bir günde insanların bile bile tehlikeye atılmamasıdır.

  ankara'daki patlama gibi belki birkaç tane daha patlamanın yaşanması olası nevruzda. bu kutlamada olacak olası bir patlamada minimum 50 kişi hayatını kaybedecektir. sanırım bu yeterli bir nedendir izin çıkmaması için.
 3. ankara'da son 2 ayda 2 bomba patlamasaydı izin verilecek miydi? simdi izin verilse orası potansiyel bir isid hedefi olmaz mı? orada bir bomba patlasa katil devlet olmaz mı? umarım biber gazı ve tazyikli su geçiştirilen bir nevruz olur. ne güzel mesajlar okunuyordu umutlanmıştık, belki demiştik, olmadı.
  reax
 4. bomba ihtimali olmasa bile zaten izin verilmeyecekti. şimdi neden sorusuna ''bomba ihbarı'' cevabını kolayca verebilecekler.