1. yayınlanan yönetmeliğe göre lisansüstü eğitimden atılma geri getirilmiştir. yüksek lisansta en fazla 3 yıl, doktorada 6 yıl içinde bitirme koşulu getirilmektedir. sorun şu ki bugün itibariyle bu süreleri aşmış ancak tez yazmaya devam edenlerin durumu ne olacak ortalık karışacak gibi duruyor.

  yeni yönetmelik
 2. tam da devlet üniversitesine yerleştim mi yayıla yayıla okurum dediğim günlerde bu karar üzdü beni. nası başarıyorlar her seferinde hevesimizi kursağımızda bırakmayı anlam veremedim, dertlendim gece gece.
 3. evet çok güzel. ağız tadıyla yükseklisansta yaptırmayacaklar. tebrikler çocuklar hepinizi kutluyorum. bravo bizim nesli ite kaka sindirmeyi başardınız. denek hayvanına döndük...
 4. bu tur düzenleyici hükümler kazanılmış hak yaratmayacağını için şu andaki okuyanları da kapsar. fakat geçici birinci maddenin birinci fıkrası sanırım bunun tersini söylüyor.
 5. bugün aldığım en kötü haber. sıçtım hacı sıçtım
 6. gece gece beni evhamlandıran haber. şu an yüksek lisans yapıyorum ve 7. dönemdeyim. bu dönem tez bitecek zaten. şimdi şöyle bi soru var, bu ne zaman pratikte uygulanacak? dönem ortası zaten, savunmayı geçen hafta yapmadık diye yanacak mıyız?
 7. mario mu oynuyoz lan, yetiştirmedin şutlandın, hadi şimdi istersen tekrar dene. sağlam küfürler ediyorum duyuyor musun yök?
 8. memur oluyorum, lisede hazırlık okuyanlar için kademe atlama mevzusunu kaldırıyorlar
  tam staj dosyamı teslim eder bir yıl içinde tezi yazarım diyorum, bu çıkıyor
  ben gidip bir köşede depresifleşeyim en iyisi
 9. iyi bir tezin bu kadar kısa sürede yazılabileceğini düşünemiyorum. sonra gelsin intihaller kopyala yapıştır tezler.
 10. yüksek lisans yapmayı istemeyen kişilerin, işlerini yaparken bir yandan da yüksek lisansa başlamasının önüne geçmeyi amaçlıyor.
  bu yüzden destekliyorum. "yüksek lisansa eğitim için gitmiyorsa hiç gitmesin daha iyi" demişler.
  ama 3 yıl gerçekten de az bir süre olmuş. 3. yılın sonunda alelacele yazılmış tezler ortaya çıkar. sadece dersleri bitirmek için 3 yıl verilmesi daha mantıklı geliyor bana.