1. 4 eylül 2016 pazar günü yapılacak olan benim de gireceğim dil sınavı.

  internette yds ile ilgili baktığım çalışma teknikleri çoğunlukla matematikvari veya ezber bir sisteme dökülmüşe benziyor. x'i görürsen y'yi patlat, a olursa b'yi koy minvalindeki teknikler benim gibi anlam üzerine yoğunlaşanlar için özellikle ilk başta hiç de kolay görünmüyor. hedefim 85 üstü ama dar olan zamanı düşününce 80 olsa o da olumlu.

  not: bu entry sınav sonucu açıklandığında editlenecektir.

  edit: 76,25 aldım darısı bahar dönemine. sınav öncesi akın dil denemelerinden 77 ve 78, remzi denemesinden 84 almıştım. akın dil sınav notuna en yakın sonuçları verdi.
 2. yabanci dil tespit sinavinin sonbahar ayagi. ogretim gorevlisi olma sansimi degerlendirmek icin girdigim sinav, o olmazsa en azindan insallah atandigim zaman dil tazminati getirisi olur. :)

  girecek tum youserlara basarilar dilerim.
 3. kaydolduğuma pişman olduğum sınav. ilkbahar oturumuna girmiştim 70e yakın bir puan aldım o sınırı geçiyim bari dedim. pazar kalkması bir dert sınavı çözmesi ayrı bir dert oldu. isteksiz girdim sınava motivasyon sıfırdı yani, para yanmasın dedim. asıl sorun 180 dakikalık sınavda 135 dakika çıkış yasağı oldu, hangi mantıkla yapıldı anlamadım hızlı okuyan biriyim, çabuk cevaplayabiliyorum 90 dakika da bitti sınav. uykum da var boş boş oyalandım kalan sürede. etmediğim laf kalmadı. cevapların doldurulduğu kağıt kaldırılmış onu beğendim, sorunun altına işaretleyip geçtim.
  ilkbahar ile kıyaslamak gerekirse daha kolay bir sınavdı. karışık paragraflar yoktu, anlaşılırdı. çoğu paragraf iklim değişikliğiyle ilgiliydi, keşke sadece soru hazırlamakta kullanmasak da ciddi önlemler alsak bu konuyla ilgili.

  ekleme: bir de şu aklıma geldi bütün alfabeyi ve üstündeki yazıyı yazdırmak da amaç ne? gerçekten merak ediyorum neyin kontrolü yapılıyor orada el yazısının mı yoksa bizim akıl seviyemizin mi? aşağılara doğru sitelerde çıkan "ben robot değilim" yazısını bekliyordum.
  ekleme 2: sevgili kakaolu kek, alfabe yazdırma uygulamasının yazılı sınava geçiş için veritabanı oluşturmada kullanabileceğini söyledi, umarım olmaz.
 4. ingilizcesi leş biri olarak sadece 50 gün çalıştım. bence çok zorlayıcı değildi. 50 puan üstü yetiyor. alırmıyım bekliyorum. paragraf soruları kolaydı kelime çerez karşılıklı konuşma beni yine sikti attı. anlam bütünlüğü soruları basit sayılabilir. çeviri basitti. eş anlamli sorulardan obezite ve sigara özellikle bu kahpe soru beyin yaktı. 39 doğru yaparsam daha da girmem ilk ve son olur.
 5. başvurusunu kaçırdığım için yüksek lisansa başlayamama sebebim olan sınav.
  sorumsuz muyum neyim ben sözlük.
 6. 90 puan aldığım sınav olmuştur, atanırsam inşallah maaşa ek cukka.