1. az önce başbakan davutoğlu'nun canlı yayında yaptığı açıklama ile ana iş yardımcı iş ayrımı yapılmaksızın her taşeron işçiye kadro verilmesidir.

  ülke için, taşeronlara teslim edilip sömürülen işçiler için son derece hayati bir karardır. hükümeti seversiniz sevmezsiniz (ben kendi adıma hiç haz etmem) fakat bu ülkenin son 30 yılda aldığı en doğru kararlardan biridir. tabi ki yasa tasarısını beklemek gerek, sistem öyle bir kurulur ki işçiler kadro verildiğine pişman olabilir.
 2. azrail'in can dağıttığı nerede görülmüş?
 3. şaşırtıcı derecede olumlu bir karar. ama şimdilik. arkasında bir çapanoğlu var mı bekleyip görmek gerekir.
 4. son derece can yakan adaletsiz bir karardır. bakın bir başkasının hakkını gasp ederek bir başkasına hak vermek olumlu bir karar falan olamaz.
  lan oğlum ne istiyorsunuz bu idari bilimler mezunlarından.hayır ülkeyi yöneten sizler de hep iibf mezunuyken nasıl bu kadar mağdur yapabiliyorsunuz bizi.benim bürokrat olmak gibi bir hedefim olamaz mı neden elimden caliyorsunuz. neden düz memur olmak isteyip 88 puanla açıkta kalan adamın hakkina giriyorsunuz. taşeron işçi ne yapmış da memuriyeti hak etmiş biri bana açıklasın da rahatlayayim.memur olma şartları belli değil mi.o zaman kpss yi kaldırın.
  bakın bu ben ve benim gibi 25 yaşına gelmis hala atanmayi bekleyen idari bilimler mezunlarına yapılan zulümdür. iskencedir adaletsizliktir.
  ben kpss alan sınavına girip 100 alsam dahi kurum sınavına girip ondan da geçmek zorundayım.daha sonra dayı amca bulup mulakati da geçmek zorundayım.
  hakkımı kesinlikle helal etmiyorum.
 5. devlet memur alımlarını yalnızca kpss ile yapmadığı için mutluluk verici bir karardır. tabii mutlu olmakta bile temkinliyim, kararı verenler öyle pek mutlu etme heveslisi insanlar değiller.

  (bkz: misafir koro sanatçısı)
 6. yedi sülalesini taşeron yapıp kotayı doldurduktan sonra, garantiye almak için cümbür cemaati kadroya sokmak için atılmış bir adımdır. haksızlıktır, gasptır. !
 7. - chp seçimde vaad etmştir. o zaman iktidar partisi sempatizanları : nasıl yapacaksını ! imkansız ! vb sözler söylemişlerdi .

  - asıl iş / yan iş kavramı nedir ?

  - nasıl taşeronda işe girilir ? bir tanıdık , torpil vs olmadan mümkün müdür? bu taşeronları işe alan şirketler bir siyasi partiye yakın mıdır ?

  - madem kamu personeli seçme sınavı neden vardır ?

  - bu açıklamanın önümüzdeki aylarda öngörülen bir seçimle ilgisi olabilir mi?

  - taşeron denen ömür boyu kölelik sistemi elbette kalkmalı. ama nasıl ? kaldırıyoruz dedik tamam. nasıl olacak ? 2015 yılında sayısı 1,5 milyona varan kişi kadro alabilecek mi ? bu işçilerin mevcut işvereni olan güvenlik-temizlik,inşaat vs şirketleri ne olacak ?


  zihinde birçok soru işareti yaratan açıklamadır.
 8. chp "biz bunu yapacağız" dediğinde hadi ordan dedikten sonra iktidarın yaptığı sevindirici-düşündürücü gelişmedir.
  mert
 9. aslı varsa olumlu bir gelişmedir. özel sektörde çalışan işçilerin ve hizmet sektörü çalışanlarının ücret ve çalışma koşullarının iyileştirilmesi yönünde adımlar da atılırsa hükümetin sosyal bir bakış açısına sahip olduğunu söyleyebiliriz.
  lemur
 10. yaptığı işin hakkını veren emekçileri tenzih ederek; hiç bir halta derman olmadan sadece torpilli olduğu para alıp boş boş gezen tiplerle doldur kadroları, kpss ye girenler de verdikleri dershane parasıyla, boşa giden emeklerle sap gibi ortada kalsın sonra kadro diye twitter'da yalvarsın dursun. haklım varsa helal değildir bu kadar net.