1. ilk sayısı ocak ayında çıkan iki aylık polisye edebiyat dergisi. derginin yazarları arasında ahmet ümit, erol üyepazarcı, suphi varım, celil oker,sevin okyay, algan sezgintüredi gibi türkiye'de polisiye denince akla ilk gelen yazarlar var.

    "polisiyede evrensel olanla yerli olanı bir araya getirmek, memlekette polisiyenin merkez üssü olmak" gibi bir iddiaları da var.
    geceleri de okuyunuz!
  2. ikinci sayısı sayfa sayısını artırarak piyasaya çıkmış eğlenceli polisiye dergi. bu sayının kapak konusu kadın dedektifler. hem avrupa ve amerikadan hem de ülkemizden kadın dedektiflerin incelendiği bu sayıda ahmet ümit, celil oker ve diğerleri yine kaldığı yerden devam ediyor.
  3. üçüncü sayısı da polisiye meraklılarına yine iyi bir referans niteliğinde olmuş, kapak konusu dünyanın polisiyesi; Uzakdoğu'dan latin Amerika'ya, Yunanistan'dan arapça edebiyata polisiyeleri incelemişler; çok güzel pek güzel olmuş.

    ayrıca dergide bir de çağrı var : 221b yılın polisiye roman ödülü ve polisiye ilk roman ödülü için bir yarışma açmışlar, meraklıları detaylarına derginin sitesinden ulaşabilir, tıktık
    mesut