1. bugün yıldönümü. en çok yunus kalmış aklımda bir de onun bedeni üzerinden ahlaksızca nemalananlar. unutma türkiyem diyebilmek isterdim ama unutuyorsun be güzel ülkem.

  "her ne kadar doğusundan van'dan gelmiş olsa da bu haber, depreme üzüldük" diyenleri müge anlıları ve yunusumuzun fotoğrafının üzerinde tepinenleri çok çabuk unutuyorsun.

  https://www.youtube.com/watch?v=uY49e7VBmJw
  mesut
 2. üzerinden tam 5 yıl geçmiş. vefat eden insanların, yaralananların, hayata dair tüm umutlarını kaybedenlerin acısını anlayabilmek zaten mümkün değilken bir de 'diğerlerinin' acısını gördük. insanlığını kaybetmiş varlıkların, vicdan kelimesini sadece kendi düşüncelerine uygun yerlerde hatırlayanların acısını gördük. küçücük bir çocuk elindeki avucundaki bütün hazinesini van'a yolluyorken birkaç haysiyetsiz insanın o insanlarla nasıl alay ettiğini de gördük. anladık ki bir çocuğun kalbi daima temizdi, 'diğerlerine' göre.
  hatta bir ara atkılar fırlatıldı koca stadın köşelerine. 'yapılan hiçbir iyilik cezasız kalmadı elbette.' ama ne zaman görsek o kareyi titredi yüreğimizin göçük altında kalan yeri.

  şimdi üzerinden tam 5 yıl ve bu satırlar geçiyor. ne değişti diye sorsam verecek cevabım olmayışından utanıyorum. sanırım mehmet ali alabora tepki için kısa bir video hazırlamıştı. orada 'artık çocuklara insanlık dersi verilecek' diye de eklemişti. yaşadığım tüm bu olayların hatırına ileride çocuklara 'türkçe'nin yazım kuralları'ndan daha çok 'türkiye'de insan olabilmeyi' öğreteceğim.

  ve yunus'un bakışları hatrına vazgeçmek diye bir şey olmayacak.
  araf