1. polise ifade vermesidir. başlık sınırına takıldığım için tam yazamadım.

  hadise; bugün yaklaşık 25-30 kadar ksk taraftarının (tam sayıyı bilmiyoruz) 20 mart 2016 pınar karşıyaka fenerbahçe maçı nda cumhurbaşkanına hakaret ettikleri gerekçesi ile polis tarafından ifadeye çağırılmasıdır.

  henüz bir haber sitesi kaynak vs. bulamadım. ifadeye çağırılan arkadaşlardan aldığım bilgiyi aktarıyorum.

  savcılığın 1 ile 4 yıl arası hapis istemi ile dava açacağı ifade edilmiş karakolda. kamera kaydı ile tespit yapıldığı söylenmiş.  not. ekşisözlük'te açılan başlık, yazarın bilgisi dahilinde aktarılmıştır.

  edit. olay tamamiyle doğru. ifadeye çağırılma belgeleri elimizde. yakında haber sitelerine de düşer. habere dair yorum yapmam gerekirse, modern hukuk sistemleriden 'hakaret' elbette bir suçtur. ancak bunun tek istisnası ise siyasetçilerdir. bunun hukuki yorumu da şudur: "bu kişiler kamusal bir görev almaktadır. kamusal iş yapan kişilerin çok ağır eleştiri ve hakaretlere uğraması doğal bir şeydir. bu kişilere hakareti, normal kişilere hakaret gibi görüp cezalandırırsak, hakaretin sınırını belirleme işi keyfiyet içeridiğinden, muhalefetin önünü tıkamış, siyasetin kamusallığını daraltmış oluruz. siyasetçiler bu işe, bunu bilerek girerler." ben de tam olarak bu minvalde düşünüyorum. sadece cumhurbaşkanı değil, tüm siyasetçilerin eleştirisinin sınırları çok çok çok çok daha geniş olmalı. ama bizde sanki tam tersi bir durum söz konusu.
 2. hah aferin, cumhurbaskanina hakaret etmislerse tum kameralari tek tek incelesinler, tum kolluk kuvvetlerini, adalet gorevlilerini, mit gorevlilerini, herkesi buna kanalize etsinler, yoksa bu kisiler yarin oburgun kendilerini patlatip halkimiza zarar verebilirler, aman maazallah..
  yuh yani yuh, utanmadan hala bu islere guc enerji isgucu ayiriyorlar, yuh yuh yuh.
  gidin teror eylemi yapma ihtimali olanlari yakalayin, biktim sizin koltuk sevdanizdan, yeter be!
 3. soner yalçının kayıp sicil kitabını öneririm; çocukluğundan kalma travmaları var; dayanamıyor.
  mesut
 4. #KarşıyakalılarYalnızDeğildir hashtag'i ile mesajlar atılıyor twitter'da konuyla ilgili.

  Olayı Oda TV de haber yapmış ayrıca. Linki budur.
 5. hmm mit bombacıları bulamıyor ama bunları elinle koymuş gibi tespit ediyor.

  yeni türkiye çok güzel di mi. bak bende taraftara helal olsun diyor ve katılıyorum sözlerine. az bile söylemişler.