1. gündemde ve birçok sitede turkcell'in direkt olarak duruşunun - siyasi - belli olması karşısında iptal kampanyaları başlamıştı, bunlara cevap niteliğindeki açıklamadır.

  !---- spoiler ----!

  türkiye’nin turkcell’i olarak, bu ülkenin geleceği olan çocuklarımızın eğitimini desteklemek amacıyla bugüne kadar çok sayıda projeye imza attık.

  onbinlerce gencimize umut ışığı olan, geleceğe daha güvenle yürümelerini sağlayan kardelenler, van için türkiye kumbarası, engelsiz eğitim, gönül köprüsü gibi projeler, milyonlarca insanımızın da takdirini ve gönlünü kazanmıştır. tüm bu projelerle 16 yıl boyunca kesintisiz olarak 100 binin üzerinde eğitim bursu sağladık.

  saygıdeğer kamuoyumuzun bilmesini isteriz ki, doğrudan öğrencilerimize giden burslarla, biz herhangi bir vakfı, derneği veya sivil toplum kuruluşunu değil, öğrencilerimizin eğitimini destekliyoruz.

  son günlerde açığa çıkan olaylar, toplumumuzu olduğu gibi bizi de üzmüştür. sorumluların gereken cezaları almaları bizim de en kuvvetli dileğimizdir.

  bununla birlikte, ülkemizin geleceğinin garantisi olan gençlerimizi desteklemeye devam edeceğiz.

  kamuoyuna saygılarımızla duyururuz.

  kaynak

  !---- spoiler ----!
  mert
 2. kıvırma açıklaması. hat, internet ne varsa iptal edilmesi gerekir. bu açıklamanın gelmesi doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. devam beyler.
 3. turkcell tecavüze sponsor olabilir ama ben olmak istemiyorum o yüzden turkcell hatlarımı iptal ettireceğim.
 4. açığa çıkan olayların kendilerini de üzdüğünü, çocukların eğitimine destek olmaya devam edeceklerini belirten açıklama. siz ne anladınız da ekşi sözlük linç ekibinin peşine takılıp, turkcell kullanmayı bu sebeple bırakıyorsunuz anlamadım. aydını da,sağcısı da linç kültürü taşıyor. ne garip bir ülkeyiz amk.

  not: vodafone arena
 5. ya ensar vakfı mıdır nedir gerçekten hiç bilmem etmem ama, bir grubun içindeki biri veya birileri kötü bir şey yaptı diye herkesi zan altında bırakmak, suçlamak nedir arkadaş. hangi devirde yaşıyoruz. bu bildiğin iktidar partisindeki kafa. hayata farklı yerden bakıyor ama aynı kafa. kusura bakmayın.
  serin
 6. ensar vakfını ilk defa duydum. çok vahim bir olaya konu olduktan sonra böyle bir vakıftan haberim oldu. tüm vakıf üyeleri, görevlileri bir araya gelip bu vahim olayı meydana getirmemişler anladığım kadarıyla sadece tek bir kişiden bahsediyoruz. bu tarz kişiler her yerde çıkabilir ve kendilerini gerçekten iyi gizleyebilirler. ancak olayı tam bilmemekle beraber birden çok defa olması farklı farklı zamanlarda olması vakfın sorumluluğunu bir hayli artırmakta. öncelikle bu şahsı işe alan, denetlemekle yükümlü olan kimse o, yoksa böyle bir denetim mekanizması koymayıp işi allah'a havale eden tüm vakıf yönetim kurulu bu olaydan sorumludur. derhal görevlerini bırakmaları gerekir.
  bakın hala vakıf kapansın demedim. vakfın bir suçu yok olamazda. bir olay yüzünden vakıf kapanacak ona olaydan önce destek veren herkes tecavüze destek verdi diye yaftalanacaksa hala şunu söyleyeyim; tutmuyor arkadaşlar, kaç yıldır deniyorsunuz tutmuyor. yeni taktikler üretin artık. mesela alkışlayın destek oluyoruz, din öğreteceğiz diye tecavüzü öğretiyorlar diyip bunun üzerinden dalga flan geçin artık. ters psikoloji yapın. her şey denendi uykusundan uyanan yok.
  mesela çocuğunu bu tarz yerlere göndereceğini söyleyenlere 1 ileri 1 geri hareketiyle şey etmesinler sonra diye uyarın ne biliyim farklı şeyler yapın artık.
  en önemli şeyi demeyi unutmuşum: savunmasız çocukların söz konusu olduğu ve sorgusuz sualsiz işlerin yürüdüğü böyle bir vakfı denetleyerek, vakfı kendi kendini denetlemeye zorlamayan başı boş bırakan hükümet de bu işten sorumludur.
  bir arkadaş şu şekilde serzenişte bulunmuş; " vakfın nasıl bir suçu olamaz arkadaşım, denetim sistemi hiç mi yok ? oranın yöneticileri ne işe yarıyor ? oraya hocaları nasıl seçiyorlar ? çocuklarla hiç mi ciddi anlamda iletişim kuramıyorlar ? niye çocuklar daha önceden söyleyemiyor ? çocukların hal ve hareketlerindeki değişimi önceden fark edemiyorlar mı ? vakfın bal gibi suçu var." şimdi bunu bana söylerken benim dediklerimden çok farklı bir şey mi söylendi ben anlamadım? anlayan olursa aydınlatırsa sevinirim.
 7. örnek verdikleri güzel projelerin hepsinin turkcelin aydınlık döneminin projeleri olması da ayrı ironi