1. maça yatım saat kala ilk 11ler söyle şekillenmiştir.
  galatasaray: muslera - sabrı - semih - hakan - carol - selçuk - de jong - yasin - sneider - burma - eren
  aytemiz alanyaspor: zlamal - gassama - badidas - ba - berkan - n'skala - efecan - taha - emre - candeias - sajad
 2. maçın ilk yarım saati itibarıyla gs yüzde 70e yakın topla oynamasina rağmen elle tutulur bir pozisyona imza atamadı. yükleniyor gibi gözükse bile bu durum topu ayakta tutmaktan öteye geçmiyor. fakat gol kokuyor :)
 3. ve kokusunu aldığım gol 30uncu dakikada de jong'tan geldi. güzel sayılabilecek bir organizasyonun ardından kafa vuruşuyla topu ağlara yolladı. bakalım bundan sonra nasıl bir şekil alacak maç.
 4. bu sezonun başından beri kroniklesmis olan gol attıktan sonra baskı yeme durumu yine gerçekleşti ve attığı golün 8 dakika sonrasında kalesinde gol gördü gs. nispeten iyi örgütlenmiş bir atakla sol tarafa topu taşıyan alanyaspor ortaya çevrilen topu güzel bir kafa vuruşuyla ağlara yolladı. muslera oldukça çaresizdi pozisyonda. defans oyuncularından sol stoperde oynayan semih her zamanki gibi olması gereken yerde değildi ve rakibine düzgün bir kafa vuruşu yapma fırsatı verdi.
  yediği golün ardından bu sezon pek sık karşılaşmadıgimiz bi tepki veren galatasaray rakibin zayıflığından olacak tekrar yüklenme fırsatı buldu. sezon boyunca yalnızca brumanin bulunduğu kanat üzerinden top oynayan ve hücum eden galatasaray yine öyle yaptı ancak oldukça müsait pozisyonlar bulmasına rağmen eren in yerden gelen toplara tek vuruş yapmak konusundaki başarısızlığı ve beceriksizliği galatasarayı golden etti. ilk yarının bitmesine yakın bu sefer sağ kanattan gelen ortaya yine vuruş yapamayan eren in arkasından gelen alanyaspor lu futbolcu topu kontrol edemedi ve ona çarpan top ağlarla buluştu. bu golun ardından ilk yarının son düdüğü geldi ve sanıyorum ki yine galatasaraylıları memnun etmeyen bir oyunla noktalanmis oldu maçın ilk yarısı.
 5. selçuk-hamit değişikliğine gitti galatasaray. zaten bildiğim selçuk görüntüsünden uzak olan selçuk un yerine girmeye pek alışık olmadığımız hamit in girmesi oyuna nasıl yansıyacak kestirmek pek kolay değil. ancak selçuk un artık forma zaten garanti kafasından çıkması ve o bölgede rekabet yaşanması açısından olumlu bir yansıması olabilir belki. umarım iyi oynayarak rakabet ortamıni alevlendirir.
 6. tek kelimeyle harika bir gol atıyor wesley sneider. bu sezon ligde ikinci kez ağları havalandırma oluyor bu golle birlikte.
 7. maçta şu ana kadar atılan gollerin tamaminda sneider in doğrudan katkısı var. erenin attığı dördüncü golde de asisti yapmış oldu. eren ligde 7. golünü atmış oluyor bu golle birlikte.
 8. ozguveni yerine gelen galatasaray çok iyi organize oluyor. sol taraftan güzel ikiye birlerle ceza sahasına girdi ve yine sneider in pasıyla josue zor pozisyonda topa dokunarak ağlara gitmesini sağladı. durum 5-1. bu denli toplu oyunu bundan sonraki maçlarda göstermesi demek galatasarayın ligin favorileri arasına girmesi demek olacaktır.
 9. galatasarayın ligin favorilerine gireceğini düşünmediğim maçtır. alanya ile maç yapıp lig favorisi olmayacaksınız herhalde?
 10. maç 5-1 galatasaray üstünlüğü ile sona erdi. rakibin zayıf olmasının etkisini gözardı etmeden gsnin bu sezon en etkili oyun ve ataklarını gösterdiğini söylemek mümkün. bu durumda wagner in olmaması ve bundan dolayıyi alanların gs kalesini yeterince tehdit edememesi nin de payı büyüktür. fakat bu oyun sezonun devamına yansirsa yarışa bir takım daha katıldı demek gayet yerinde bir yorum olur. tebrikler galatasaray.