• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.00)
25th hour - spike lee
monty brogan, tüm hayatını muhtelif suçların içerisinde debelenerek harcamıştır. ancak artık kaçacak gücü kalmamış ve aynasızlar karşısında yenilmiştir. tam yedi yıllık bir cezaya çarptırılmıştır. artık hapse girmeden önce, dışarıdaki hayatında ise sadece yirmi dört saati kalmıştır. bu kısa süreyi en yakın arkadaşlarıyla ve sevdiği kadınla, son derece sıradan bir günmüş gibi geçirmeye karar verir. ancak vakit ilerledikçe brogan'ın hayatındaki sürprizler birer birer patlamaya devam edeceklerdir.
 1. spike lee'nin 11 eylül saldırılarının ertesinde, abd'de artan ırkçılık ve suç sorunu üzerine çektiği 2002 yapımı film. başrolünde, kayda değer performanslarından birini sergileyen edward norton oynamıştır. evinde yüklü miktarda uyuşturucu bulunduğu için hapse girmesi kesinleşen monty karakterinin hapse girmeden önceki son gününde pişmanlıkları, korkuları, şüpheleri, kısacası yaşadığı çeşit çeşit karmaşık duyguya tanıklık ederiz.

  usta işi diyaloglara ve sonlarına doğru çarpıcı bir dönüm noktasına sahip olan film, özellikle norton'un ayna karşısında yaptığı meşhur monolog ile akıllarda yer etmiştir.

  http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/172773/25saat-ayna-sahnesi-turkce-altyazi
 2. 24 saatin dışında herkesin bildiği başka bir saat dilimi daha vardır. o süre bağımsızdır, 24 saate dahil değildir, başka seçimler vardır bu saatte ve bu seçimlerin doğurduğu diğer sonuçlar.

  hayaller-hayatlar gibi bir şey bu film aslında
 3. edward norton'ın oynadığı en iyi filmler arasında. son sahneleri baya ilgi çekici idi.
 4. arkadaş iki dakika kafa dinleyelim diye film izledik bu kadar iç acısına mahal var mıydı dedirten film.özgürlüğün kıymetini hatırlattı ve hataların çok ağır bedelleri olabildiğini. bazen dost olmanın , sevgili olmanın ne halt yese bir insanın yanında olmaya mecbur hissetmek çekip gidememek olduğunu.