1. bak bak terörist sevicilere bak sen. türk askeri işgalciymiş de bilmem ne. pyd dedikleri götü boklu barzolar suriyenin resmi ordusu sanki.

  birde algı yönetimi yapmaya çalışıyorlar akılları sıra. dediklerine göre, pyd den boşalan alanlara öso yerleşecekmiş. peki aynı şahıs başka ne demiş? türkiye rusya'dan izin alarak suriye'ye girmiş. sorun şu ki, rusya esad rejiminin en büyük destekçisi. ama bu ultra zeki elemanlara göre, rusya pyd den boşalan alana esad yerine, esad düşmanı öso nun yerleştirilmesini istiyormuş. vallahi bravo.

  bu tip insanlar bu yaşa kadar nasıl gelebiliyor gerçekten çok merak ediyorum. bunların şimdiye kadar çoktan elenmesi gerekiyordu. ne yazık ki bu da evrimin bir handikapı sanırım.

  not: bu arada milliyetçi falan değil, aileden devrimciyim. ama sizin gibilerin tanımladığı gibi, terörist sevici, kürt milliyetçisi, cihangir solcusu olan devrimcilerden değil.
 2. türklerle kürtler kardeştiyse neden türkiye sınırın ötesindeki kürtlere destek vermiyor filan diye soruluyor da şaşırıyorum. türklerle kürtler kardeşse bu ulusal sınırlar içinde olur. şu da unutulmamalıdır ki "ulusal sınırlar içinde vatan bir bütündür, bölünemez." ulusal sınırları tehdit etmeye başlayan unsurlar olduğunda devlet buna cevap vermelidir. ypg güçleri iran'ın güneybatısından başlayarak lazkiye'ye, yani akdeniz kıyısına kadar ilerleyecek ve orada bir koridor oluşturup kanton kuracak, devlet de buna sessiz kalacak! bu vatana ihanetten başka hiçbir şey olmaz. emperyalizmin kucağından inmeyen ypg özgürlük savaşçısı olacak, türkiye cumhuriyeti devletinin askerleri işgalci olacak! buna dünyanın her yerinde gülerler.

  sevr anlaşması zamanında rafa kaldırılmış olabilir ancak hafızalardan asla rafa kalkmadı, kalkmayacak da. ulusal sınırlarımızı korumaya devam ettiğimiz müddetçe de baki kalacak. güneydoğu anadolu'yu da kapsayan bir kürt devleti yaratmak için uygun şartlar oluşana kadar da durmayacak abd. onların bu sömürgeci zihniyetlerine karşı da asla geri adım atmamalı devlet. gerekirse sınır ötesine de geçilir mehmetçik şehit de olur. ancak asla bu emperyalist plana geçit verilmez. son neferine kadar kurtuluş savaşı'nda 'bağımsızlığımız' için savaşmış insanların emanetine sahip çıkmaktan başka şansımız yok. bağımsızlıktan bir adım dahi geri durabilme ihtimali bu millet için en büyük zulümdür.
  ae
 3. gören de kobani'ye türk tarafından desteğe gidenlerin suriye vatandaşı olduğunu sanır. amerikalılardan bir tek türkiye izin alıyor sanır. "where is us air force?" ulan. o özgürlük kahramanı kardeşlerimiz istihbaratı, silah yardımını kimden alıyor onu açıkla delikanlı? evet ben de bu operasyona karşıyım, fakat en azından benim sebeplerim yere basıyor. örneğin sınırımızın dibinde kandil gibi bir merkez varken gidip öso gibi aynı bokun laciverdi teröristlerle birlikte sadece suriye topraklarına girmemizi onaylamıyorum. devleti yönetenlerin cici terörist-kaka terörist ayrımlarına katılmıyorum, ışid'e yapılan silah yardımlarının aklı başında herkes gibi karşısındayım, kabul edilen parametrelerle savaşa girmemizin bizi batağa saplayacağını düşünüyorum. bir yandan da sınırımızda kurulan art niyetli kürt kuşağının kırılması gerektiğinin bilincindeyim. mal mısınız nesiniz? hangi devlet 40 yıl savaştığı örgütle sınır komşusu olmayı sineye çeker? var mı böyle bir devlet? illa ki şehit vereceksek karakolda oturarak değil sahada savaşarak verelim.

  arsızlığın da bir sınırı olmalı. operasyonların başından beri bir şehit haberi gelse de halkı galeyana getirsek mi diyorsunuz nedir? bop'un en önemli ayaklarından birinin bağımsız kürdistan oluşunu sen sineye çekiyorsun, en büyük ortadoğu projesinin tetikçiliğini yapıyorsun da türkiye bölgedeki iki büyük devletin karşı olsalar bile ses çıkarmadıkları bir operasyona girdiğinde niye uluyorsun? erdoğan "bop eşbaşkanıyım" dediğinde ne yaptın? senin silahların çiçek mi atıyor? ırak'ta demografik yapıyı kökünden değiştirirken devrimci hiçbir hassasiyetin yoktu ama.

  solculuk, pembe götlü cihangir solculuğu değildir kardeşim, kürt şovenizmi hiç değildir. klavyelerinizin başından bu ülkenin her dönem bedel ödeyen solcularının aklıyla dalga geçiyorsunuz. her şeyden vazgeçtim, sizin gibi parya olmayan kürt sosyalistlerini de aşağılıyorsunuz. sivil toplumculuk, etnik milliyetçilik gibi tarihin en maskara politik mücadele şekillerini kullanarak sosyalizmin canına okuyorsunuz.

  başka sorum yok hakim bey editi: başlıkta açık açık devrimci değil pragmatistiz, bu yüzden de gidip ajdar yerine brad pitt'i seçtik denildi. malumun ilamıdır. başka sorum yok hakim bey.

  bir de aklıma gelmişken; hollywood filmlerinde ilk muhbirler, topraklarını peşkeş çekenler, işbirlikçiler falan ölürler. hatta onlar insan değil imajı vermek için iyice karikatürize edilirler. kıllı esmer bölge insanı olur genelde bunlar. çok çabuk silah ve mühimmat bulurlar bulmasına da filmin yarısında ölürler. eğer senaristimiz bu karaktere acırsa belki intikamları alınır.

  serbest çağrıştım.
 4. ellerindeki 2-3 tane tow füzeleri bittiğinde göreceğiz onları. kobaneye kadar koşarak kaçarlar artık.
  edit : ellerinde milan f1'miş . fark etmez , tow'dan bile az bulunduğunu hesaba katarsak çok uzun sürmeyecektir bu saçma atgm shitstormu.