1. benim gibi birçok kişinin gönlüne taht kurmuş olduğuna inandığım indie rock grubu beirut bir kez daha istanbul'a geliyor. yanılmıyorsam bu üçüncü gelişleri olacak. zach condon türkiye'yi çok sevdiklerini her fırsatta söylüyor zaten. yeni albümleri "no no no" da "fener" isimli bir parça var. gezi olayları sırasında bir süreliğine istanbul'da bulunmuşlardı. o günlerden ilham alınarak yapılmış bir parça olduğunu söylüyorlar. o yüzden çalacakları ilk parçalardan biri olacaktır kesinlikle.

    konser küçükçiftlik park'ta gerçekleşecek. biletler şu an indirimli satılıyor. 2012'ye kıyasla fiyatların epey arttığını söyleyebilirim.

    biletix sayfası burada

    konsere gidecek/gitmeyi düşünen yazarlar varsa beni de aranıza alsanıza* bu sıcacık adamları bir köşede yalnız dinlemek olmaz sanki.
  2. 28 mayıs 2013 taksim gezi parkı direnişi sırasında direnişe destek olmak için istanbul'a gelmiş, müziği ayrı duruşu ayrı muhteşem bir indie folk grubunun, gezi direnişi'nin yıldönümünde gerçekleşecek olan konseridir. diskografilerini baştan sona dinleyerek geçirmeyi düşünüyorum son sekiz günü. umarım sadece son albüme yüklenip eski şarkılarını repertuara eklemeyi ihmal etmezler.