1. haber

  Adana'da ortaokul seviyesinde kız öğrencilere hizmet veren öğrenci yurdunda çıkan yangında 12 kız öğrenci vefat etmiş.
 2. nereye ne yazacazki, kime sesimizi duyurabiliyoruz, kime sesimiz çıkarıp yeter diyebiliyoruz..

  küçücük çocuk ya bunlar, yurtlardan hiç mi denetim yapılmaz hiç mi kontrol altına alınmaz..
  ülkedeki gündeme bak bir yanda askerlerimiz kaçırılıyor bir yanda alman şirketine fetöden kayyum atandığı haberleri çıkıyor, bir yanda çocuklarımız vefat ediyor, öbür yanda biri çıkmış diyorki üç tane araba müsrifliktir.. neyi konuşuyoruz biz hala..

  madenci ölümlerini kanıksadık, çocuk ölümlerini kanıksadık, şehirlere füze atılmasını pardon düşmesini kanıksadık, meydanlarda bombaların patlayıp insanların ölmesine alıştık.. alıştık işte tepki veremiyoruz, verdiğimizde sonunun nereye gittiği belli işte..

  dünya tarihinde bunca kötü şeye karşın fıtrat, kader, şehit sözleriyle olayları kapatıcaklar.. tez vakitte bitip gitsek artık; bu kadar kan, göz yaşının olduğu bir dünya da yaşamaya değer ne var bilemiyorum cidden
 3. suleymancılara ait olduğu iddia edilen yurtta çıkan yangın.
  git gide tüm insani tepkilerimin kaybolduğunu hissediyorum bu lanet coğrafyada.
  normalleşiyor insan ölümleri.
  vah ki ne vah. yanarak ölen küçükler.
  bat dünya bat.
 4. aladağ tahsil çağındaki talebelere yardım derneğine ait bir yurtmus. internette hangi gruba ait olduguna baktim. suleymancilara ait diye bir ibare gordum sadece. neden boyle bir arama yaptim cunku uzun suredir bu konu kafami karistiriyor. devlet-cemaat gerginliginden sonra bosalan yandas grup kontenjanlarini bircok farkli gruba dagitti sagolsun devletimiz. hicbir kontrol ve teftis olmadan yurt acma yetkisi aliyorlar. ensar vakfi olayindan sonra denetlemeler artar demistim ama nerde!!! tam gaz dagitilmaya devam ediliyor bu yurt acma faaliyetleri. bu tarz yangin ve ihmal kaynakli olaylarin sorumlusu hicbir kontrol olmadan dini tarikatlara yurt, kurs, okul acma yetkisi veren idarecilerdir. olenlere cok uzuldum, okul cagindaki minicik cocuklar bunlar. bir tarikatin, bir dini kurulusun oyuncagi oluyorlar. yurt acma ve isletme yetkisini devlet tekeline almali yada denetimlerini arttirmali yoksa bu tarz felaketleri daha fazla goruruz. yangin cikmazsa tecavuz oluyor, tecavuz olmazsa bina cokuyor. yazik gercekten yazik.
 5. İddialar yurdun cemaat yurdu olduğu yönünde daha önce Konya'da tüp patlaması sonucu çöken kuran kursu nasıl gündemden düşürüldü üstü örtüldü ise umarım bu çocuklar içinde aynısı olmaz.
  Konya'da çöken kursta Süleymancılar cemaatine aitdi. konya
 6. bir büyükşehir belediyesi başkanı bu kadar omurgasız olabilir. seni seçeni de seçtireni de sülalenizi.....
  ramel
 7. yayin yasaği getirirler az sonra oruspu çocukları.
  edit:lan ironi yaptık gerçekten yayin yasağı getirmişler. teşekkurler aqp ..
 8. birkaç yıl önce yine yatılı bir kız kuran kursunda yangın çıkıp zavallı çocuklar ölmüştü. sebep tabii ki tedbirsizlikti.

  şimdi yine kız öğrenci yurdu haberini görünce aklıma o geldi, baktım yurdun adı her şeyi anlatıyor zaten.

  yazık sadece yazık...
 9. her yere üniversite açıp yurt yapmayan zihinler bu çocuklar nerede kalacak diye düşünmeyen zatlar......öğrencileri sonra böyle cemaat yurtlarının kucağına atıyor sonra da vaay efendim sen fetöcusun deyip biz aslında kandırıldık deyip işin içinden sıyrılıyor.
 10. yurtta kaldığım yılları hatırladım. 1.katın camlarında ve iki balkonunda demir parmaklık vardı. yangın merdivenin çıkışında da demir kapı vardı. tabii ki kilitli olarak. binanın kapısı ise haftaiçi 10.30'dan sonra kilitlenirdi. (hepimiz kaçmak için çıldırıyoruz çünkü)

  akşamları yangın merdiveninde oturduğumuz zaman arada bir konusu geçerdi bu kilitli kapıların, demir parmaklıkların. derdik yani bir yangın çıksa ne yapacağız biz? niye var bu yangın merdiveni diye? ya da balkondan, camdan bile kurtulma imkanimiz yok derdik.

  ayrıca bizim bloğun aynısı tam karşımızda da vardı erkek yurdu olarak ama onların ne camlarında, balkonlarında demir parmaklık vardı ne de kapılarında kilit. -ki normali, insani olanı bu zaten-

  okuduğum birkaç haber kaynağında da bu yurt için bizimkiyle benzer durumların olduğunu okudum. hiç şaşırmadım.

  mezara yolladınız çocukları şimdi o demirleri de kendinize sokun pislikler.