1. ülke olarak geçirdiğimiz zor günler demicem bu ülke zor günlerden aydınlık günlere geçişi bir türlü yapamadı ama laik kalın ve bütün atatürk düşmanlarını nutukla dövün efendim.
 2. "30 ağustos zaferi, türk tarihinin en önemli dönüm noktasıdır. ulusal tarihimiz çok büyük, parlak zaferlerle doludur ama türk ulusunun burada kazandığı zafer kadar kesin sonuçlu, yalnız bizim tarihimize değil, dünya tarihine yeni bir akım vermekte kesin etkili bir meydan savaşı hatırlamıyorum. besbelli ki yeni türk devleti’nin, genç türkiye cumhuriyeti’nin temeli burada sağlamlaştırıldı, ölümsüz yaşayışı burada taçlandırıldı. bu alanda akan türk kanları, bu göklerde uçuşan şehit ruhları, devletimizin, cumhuriyetimizin ölümsüz koruyucularıdır."

  gazi mustafa kemal atatürk
  - 1924 dumlupınar konuşması.

  bayramımız kutlu olsun.
  ae
 3. kutlu olsun!
 4. ne demişti atatürk: "en büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.".

  kocatepe'den afyon ovasına atlayamıyoruz belki. yine de kendi küçük çaplı savaşlarımızı kazanmaya gayret ediyoruz. ana babamız da dahil olmak üzere cumhuriyetin kurucu kadrosu kadar bizlere güvenen başka hiç kimse yok gençler. güvenlerini boşa çıkartmayalım.

  ve;

  atatürk bizim gibi bir dallama değildir
 5. gönül isterdi ki bugün de coşkuyla kutlansın... daha bir ay önce gördüğümüz kalabalıklar olsun.. çok şey istiyorum; zaferimiz kutlu olsun!
 6. 11 şehit verdiğimiz gün coşkuyla 3. köprüyü açtınız ama 30 ağustos'a gelince darbe girişimi oldu, yastayız.
  her sene bir bahaneniz var.
 7. bir toplumun cehalet, vicdan, tutarlılık, bilinç, bilim ve insanlığını milli bayramların geldiği günde anlayabilirsiniz. 70 yıl boyunca lanet edebilirsiniz.
 8. bir milletin ortak değeri olan ulusal bayramların tek tek pasifize edilmesine kurban giden 30 ağustos zafer bayaramımızın 94. yılı kutlu olsun.
  bayram kutlamaları, resepsiyonları kldırıldı şaşırdık mı? tabii ki de hayır. sebep neymiş efendim terör olayları, şehitler, e peki adama sormazlar mı demokrasi pardon pilav mitinglerinde çekirdek çitleyip mehter marşlarıyla eğlenirken şehitler yok muydu veya doğuda şehit verilirken o gece devlet erkanı düğünde değil miydi, 3.köprü reklamını yaparken şehit vermemişmiydik? hani şehitler üzerinden, terör üzerinden birlik beraberlik çağrıları yapıp, popülizmin nirvanasına çıkıyordunuz.

  işinize gelince terör - şehit söylemleriniz havada uçuşuyor. şehitlere saygı derken en büyük saygısızlığı bu ülkeyi düşmanlardan kurtarmak için kanını akıtan ve bize sizin gibilere rağmen laik türkiye cumhuriyeti bırakan mustafa kemal atatürk ve şehitlerimize yapıyorsunuz.

  siz kutlamayın zaten. unutmayın bu söylemleri dahi unutturmaya, önemsizleştirmeye çabaladığınız atatürk ve onun getirdiği demokrasi rejimi sayesinde yapıyorsunuz.

  ne güzel demiş paşam
  "memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir. "

  30 ağustos zafer bayramımız kutlu olsun marşımızı da dinleyelim
 9. yüce atatürk'e saygı ve minnetle kutlu olsun efendim
 10. atam; şu an için ülkemiz hiç umduğun şekilde değil. kendimize olan güvenimiz de biraz sarsılmış gibi duruyor. bizim sadece biraz zamana ihtiyacımız var. ama asla umutsuz değiliz.

  bugünün kıymetini ve anlamını biliyoruz. biliyoruz ki geldikleri gibi gidecekler. sen olsan öyle derdin bize.

  seni asla unutmadık ve unutmayacağız. seni silmeye çalıştıkları her gün aslında seni biraz daha kalbimize ve beynimize kazıyorlar.

  gün gelecek ve senin türk gençliğine emanet ettiğin vatan, cumhuriyet hakkıyla korunacak.

  ülkemizin zafer bayramı kutlu olsun. anlamını daha çok yaşatacağımız, çok daha güçlü ve coşkulu zafer bayramlarına...
  ozumm