1. ülke olarak geçirdiğimiz zor günler demicem bu ülke zor günlerden aydınlık günlere geçişi bir türlü yapamadı ama laik kalın ve bütün atatürk düşmanlarını nutukla dövün efendim.
 2. "30 ağustos zaferi, türk tarihinin en önemli dönüm noktasıdır. ulusal tarihimiz çok büyük, parlak zaferlerle doludur ama türk ulusunun burada kazandığı zafer kadar kesin sonuçlu, yalnız bizim tarihimize değil, dünya tarihine yeni bir akım vermekte kesin etkili bir meydan savaşı hatırlamıyorum. besbelli ki yeni türk devleti’nin, genç türkiye cumhuriyeti’nin temeli burada sağlamlaştırıldı, ölümsüz yaşayışı burada taçlandırıldı. bu alanda akan türk kanları, bu göklerde uçuşan şehit ruhları, devletimizin, cumhuriyetimizin ölümsüz koruyucularıdır."

  gazi mustafa kemal atatürk
  - 1924 dumlupınar konuşması.

  bayramımız kutlu olsun.
  ae
 3. kutlu olsun!
 4. ne demişti atatürk: "en büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.".

  kocatepe'den afyon ovasına atlayamıyoruz belki. yine de kendi küçük çaplı savaşlarımızı kazanmaya gayret ediyoruz. ana babamız da dahil olmak üzere cumhuriyetin kurucu kadrosu kadar bizlere güvenen başka hiç kimse yok gençler. güvenlerini boşa çıkartmayalım.

  ve;

  atatürk bizim gibi bir dallama değildir
 5. gönül isterdi ki bugün de coşkuyla kutlansın... daha bir ay önce gördüğümüz kalabalıklar olsun.. çok şey istiyorum; zaferimiz kutlu olsun!
 6. 11 şehit verdiğimiz gün coşkuyla 3. köprüyü açtınız ama 30 ağustos'a gelince darbe girişimi oldu, yastayız.
  her sene bir bahaneniz var.
 7. bir toplumun cehalet, vicdan, tutarlılık, bilinç, bilim ve insanlığını milli bayramların geldiği günde anlayabilirsiniz. 70 yıl boyunca lanet edebilirsiniz.
 8. yüce atatürk'e saygı ve minnetle kutlu olsun efendim
 9. atam; şu an için ülkemiz hiç umduğun şekilde değil. kendimize olan güvenimiz de biraz sarsılmış gibi duruyor. bizim sadece biraz zamana ihtiyacımız var. ama asla umutsuz değiliz.

  bugünün kıymetini ve anlamını biliyoruz. biliyoruz ki geldikleri gibi gidecekler. sen olsan öyle derdin bize.

  seni asla unutmadık ve unutmayacağız. seni silmeye çalıştıkları her gün aslında seni biraz daha kalbimize ve beynimize kazıyorlar.

  gün gelecek ve senin türk gençliğine emanet ettiğin vatan, cumhuriyet hakkıyla korunacak.

  ülkemizin zafer bayramı kutlu olsun. anlamını daha çok yaşatacağımız, çok daha güçlü ve coşkulu zafer bayramlarına...
  ozumm
 10. zafer, "zafer benimdir" diyebilenindir.

  "mustafa kemal atatürk"

  30 ağustos zafer bayramımız kutlu olsun!
  daha nice şanlı zaferlere!