1. 7- 17 nisan tarihleri arasında, istanbul'u yine filmlerle şenlendirecek olan festival.
  2. sansürcü utanmazların düzenlediği festival. bu sansürcülerin filmlerini izleyip destek olanlara yazmak istediklerimi yazsam küfür yasak. o yüzden sevdiğinize kavuşunca ereksiyon olamazsınız inşallah diye dua edeyim. beddua da yasak değildir herhalde.
  3. böyle festivallere istanbul dışında yaşayanlar için turlar düzenlenmeli, bizim neyimiz eksik dedirtmiştir.
  4. bunca keşmekeş ve kargaşanın arasında film izlemenin sırası mı ne festivali diyenler olacaktır mutlaka. evet iyi değiliz ve uzunca bir süre de iyi olamayacak gibiyiz ama bir yandan hayata tutunmamızı sağlayan ve yaşama sevincimizi besleyen güzellikler var neyse ki hayatta. sanat, özelinde sinema bunlardan biri. kendinizi iyi hissettirecek bir şey yapın. festivale bir bilet alın. kendinizle ve o büyülü dünyayla baş başa kalın kısacık bir an. belki iyi gelir. belki insanlığa ve yaşama dair küçücük bir umut filizlenir ölümden ve şiddetten yana olanlara inat.

    festivalin programı açıklandı. harika filmler var yine.
    sinemada insan hakları, dünya festivallerinden, ntv belgesel kuşağı, gömülü hazineler ve niceleri. bu yıl yılmaz güney'in sürü filmi de uzun yıllar sonra sinemaseverlerle beyazperdede buluşacak. şu yazıya da göz gezdirmekte fayda var.

    herkese huzursuz seyirler...