1. facebook’ta ara ara denk geldiğim bildiri. bunun aslı astarı nedir bilmiyorum, bu kadar saçma bir şey olabilir mi? gülmekten alamıyorum kendimi.

  adam orada insanlık dışı fotoğraflar yayınlıyor, köpük köpük nefret saçıyor sonra da 4 beğeni 1 şikayet sildiriyor diye yazıyor. gerçekten de binlerce kişi bunu beğeniyor, ben de görebildiğime göre demek ki silinmiyor işe yarıyor. 4 yanlış 1 doğruyu götürüyor olabilir.

  bir de benim anlamadığım bir şey var. bu neyin hırsı yahu. facebookta zaten kendi çevrenle muhattap oluyorsun, gruplaşmada da benzer bir durum var ilgilendiğin konuda birbirinizi eğlendiriyorsunuz. örneğin sen zaten kafatasçılar harikadır diye bi grup kurarsan bu görüşü destekleyenler grubuna üye olur. sonrasındaki paylaşımlarını şikayet edecek kişiler neden üye olsun ki? demek ki sayfa-grup yöneticileri uyduruyor bunu, şkayet alıyoruz, mağdur oluyoruz beğenin ki şikayetleri silsin facebook?

  bana göre facebook böyle çalışamaz imkanı yok. insanlık dışı görüntülerin silinmesi normal. şikayet beğeni oranıyla ilgisi olacağını sanmıyorum.
  abi
 2. öncelikle, bu sayfaların aldığı beğeni, yorum sayısı aktifliğini arttıracağından ham sayfanın kendisine daha fazla tanınma şansı tanımaktadır. bunun da çeşitli getirileri olacaktır.

  ayrıca facebook'ta benzer bir diğer beğeni/yorum toplama çabası (bkz: nokta da olsa yorum yap)

  başlıktaki durum facebbok'ta işe yarar mı bilmiyorum ama burada işe yarayacaktır. 4 beğeni 1 zülfüyar sildiriyor adıyla bir denemek lazım :)