1. haytap

  sabah okul bahçesinde bir öğretmenin sıradaki öğrencilere ali baba' nın çiftliği şarkısını söyleterek kutlama yaptıkları gün.
  hayvanların doğanın bir parçası olduğunu unutup tamamen insanların hizmetine sunulmuş canlılarmış gibi davranmazsak korumuş oluruz.
 2. keşke şehirler arası otobüslerde hayvan taşımak için ufacık bir bölme olsa da (ekstra ücret de alınabilir bunun için sorun değil) bagajda karanlıkta bavullarla seyahat etmek zorunda kalmasalar.
 3. evcil hayvan sahipleri için komşu, site yönetimi vb. şikayetlere yönelik mevzuatla ilintili yapılabilecek işlemlere dair faydalı bilgiler içeren paylaşım.

  bu da evdeki dört ayaklıdan:

  "ben, belki haftada bir kez 1-2 sn havlarım. sen nasıl konuşuyorsan ve bu da doğalsa bu da benim doğalım. kaldı ki ben sana ve sana ait olana uyum sağlamak için kendimden epey taviz verdim. ama bu seni rahatsız ediyor, senin için ailemin lükse olan tutkusundan dolayı ortaya çıkmış bir şımarıklık.

  çünkü sana göre ben, 'o kadar insan sersefilken beslenen lüks bir metayım'. zengin ve varlıklı insanların gereksiz kibiriyim.

  şunu da hatırlatmak isterim, az biraz bireyselliğinden ve kör bencilliğinden uyanırsan, anlayabilirsin. anonimleşen ve bir parçası olduğunu anlayamadığın akıl ve yeti ile yaşam alanlarımızı gasp ettiniz. bizi size muhtaç bıraktınız ve muhtaç olmamızdan dolayı gücünüzle gurur duydunuz.

  senin bunda bir suçun yoktur eminim ne yapabilirsin ki? vicdanını da aklayalım hadi.
  sevgi de istemiyorum bak, belki biraz hoşgörü ve tahammül? yapabilirsin."

  4 ekim hayvanları koruma günü önemli, hayvanları sadece insanlardan korusak yeter.
 4. doğum günümle aynı tarihte olan kutlama. ben öğrenciyim aslında bana da mama falan atsanız güzel olur .