• youreads puanı (8.50)
  1. müzik eğitiminin yanı sıra gençlerin bu alanda ileriye yönelik olarak profesyonelleşmesine katkı sağlayan bir dernek o'keefe music foundation. gerçek profesyonel ekipman, stüdyo ve prodüksiyon desteği vererek güzel işler ortaya çıkartıyorlar. en güzel çalışmalarından birisi tool'dan 46&2 ve sober, ayrıca dream theather'dan pull me under coverıda başarılıdır. son zamanlarda danzing'e sarmış bulunuyorlar.
  2. tool hayranı bir insan olmasam da beğendim. ama sonunu getirmedim gidip youtube'dan pull me under coverlarını açtım, onu daha çok beğendim.

    bizim ana-babalarımız bu konuda biraz tırttı açıkçası. mesela ben orgda ders almıştım, böyle eve bi abla falan geliyordu. ama ne onlar ne de ben pek gerisini getirmek konusunda istekliydik o zamanlar. şimdinin ana-babaları ise çocukları kurstan kursa koşturtuyor. arada bir denge bulmak lazım. ben birçok enstrümanda ders veren bir kursa çocuğumu götürüp "alın bunu, takılsın, her hafta başka derse girsin, hangisini isterse ona devam etsin" demeyi düşünüyorum. çünkü erken başlamak gerek. 30'undan sonra enstrüman öğrenmek hakikaten kasıyor. kafa dolu bi kere. zaman ayırmak da zor. ilerleme de nispeten yavaş. çocuklarınızı evde sizinle survivor ya da evlilik programı izlemeye mahkum etmeyin. bırakın müzikle tanışsınlar. müzikle yaşasınlar, ruhları beslensin. bir şarkıyı doğru çaldıklarında ya da ilerletip yorumlayabildiklerinde kazanacakları kendine güven ve hayattan zevk alma duygusunu ona başka ne verebilir bilmiyorum.