• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (6.33)
47 ronin - carl rinsch
"ronin" japon kültüründe efendisiz kalmış samuray savaşçılarına verilen isimdir. lord asano'nın himayesinde huzurlu bir hayat süren ako halkı ve onların koruyucu savaşçıları olan samurayların düzeni, imparator shogun tsunayoshi'nin lord kira eşliğinde ülkeye gerçekleştirdiği ziyaret ile alt üst olacaktır. zira kira'nın asano için hain planları vardır. diğer yandan melez kai, lord asano'nın kızı mika'yı imkansız ve tutkulu bir aşk ile sevmektedir. ama kira'nın planlarında hem ako'yu hem mika ele geçirmek vardır... carl rinsch'in yönetmen koltuğuna oturduğu filmin senaryosunu hossein amini ve chris morgan beraber kaleme aldılar. filmin başrollerinde ise keanu reeves, hiroyuki sanada ve kô shibasaki paylaşıyor.
 1. iki senedir bilgisayarda duran ama daha yeni izleyebildiğim film. konusu samurayları anlattığı için hoşa gidebilecek düzeyde ancak son samuray gibi bir etki ettiği de söylenemez bence. keanu reeves için bir nebze ama dediğim gibi, fazla bir şey beklemeden izlemek lazım.

  !---- spoiler ----!

  kira'nın ölümünden sonra ako'ya kelle elde o uzunca yürüyüş ve herkesin saygılarını kazanmaları sahnesi çok iyiydi. aynı zamanda samuray gibi ölmelerine izin verilmesi de benim beklemediğim bir şeydi.

  6/10

  !---- spoiler ----!