• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.67)
5x2 - françois ozon
fransız çift marion ve gilles’in aşklarının sonu da başlangıcı da hayatlarındaki beş dönüm noktası ile şekillenir. film beş yıllık bir ilişkiyi sondan başa doğru, beş ayrı zaman dilimi ile anlatır. bir : boşanırlar ve son kez aşkla sevişirler. iki : ilişkilerinin sarsılması ile gilles’in eşcinsel kardeşi christopher ve onun genç partneri ile akşam yemeğine çıkarlar. masada bir sadakatsizlik yaşanır. üç : marion’un sorunlu hamileliği ve prematüre doğan oğulları nicolas geldiğinde gilles’in orada değildir. dört : düğünlerinde marion, otelde tanımadıkları bir misafir ile ihanete teşebbüs eder. beş : bir italyan tatil yerinde tanışıp ilişkiye başlarlar.
 1. 2004 yılı yapımı bir iliskinin anatomisi.
  mutlu son takıntısına da gönderme var.
 2. yaani, ne denir bilemedim. sanırım insanın içgüdülerinin ne kadaar derinlerde olduğu, bunun karşısında ne kadaar da aciz olduğu ve fakat buralara bakarak insana iyi ya da kötü etiketi yapıştırmanın pek de kolay olmadığını gördüm.

  amma ve lakin, en düz halimi takınarak eklemem gerek, o 3 numaralı bölümü ne iki ne de başka bir şey makul gösteremez. sen ortak imalatı teslimat sırasında bırak...direkt fesih sebebi.

  filmin müzikleri çok güzeldi
  mesut