1. üniversitelerde "özgürlükçü solcu akademisyen" diye tanımladığımız hocaların tırpanla biçildiği khk'dır. daha önce açığa alınıp görevine iade edilmiş eğitim-sen'li öğretmenlerin bir kısmı da ihraç edilmiştir.

  neye göre açığa aldın
  neye göre iade ettin
  neye göre ihraç ediyorsun???

  böyle bir kıyım, insan hakları ihlali olamaz, ama oluyor. barış akademisyenleri bildirisine imza atan bütün hocalar böylelikle ihraç edilmiş oldu, jackie chan'in fetöcü olma ihtimali ne kadarsa bu insanların fetö'cü olma ihtimali o kadar. iktidar öç alıyor akademisyenlerden, oy için devirdiği çözüm masasının günahı için kurban veriyor, mağduru yok ederek mağduruyeti yok edeceğini sanıyor. bunun böyle gitmesi diyalektiğe ve eşyanın tabiatına aykırı.

  iran islam devrimini geçti, iii. reich başladı

  !---- spoiler ----!

  khk ile toplam 4 bin 464 kişi kamu görevinden çıkartıldı, 17 kişi ise göreve iade edildi.

  khk ile milli eğitim bakanlığından 2 bin 585, içişleri bakanlığından 49, emniyet genel müdürlüğünden 417, jandarma genel komutanlığından 893 kişi kamu görevinden çıkarıldı.

  ayrıca yüksek seçim kurulundan 10, yargıtaydan 10, sermaye piyasası kurulundan 1, başbakanlık toplu konut idaresi başkanlığından (toki) 2, türkiye radyo televizyon kurumundan (trt) 80, vakıflar genel müdürlüğünden 2, avrupa birliği bakanlığından 3, dışişleri bakanlığından 48, ekonomi bakanlığından 15, içişleri bakanlığından 49, jandarma genel komutanlığından 893 asker, sahil güvenlik komutanlığından 3 asker, kültür ve turizm bakanlığından 16, milli eğitim bakanlığından 2 bin 585 kişi kamu görevinden çıkarıldı.

  yüksek öğretim kurulu (yök) bünyesindeki 330 akademik personel de kamu görevinden çıkarılanlar arasında yer aldı.   !---- spoiler ----!
 2. anayasa profesörü ibrahim kaboğlu ve marmara, istanbul üniversitesinden bir kaç muhalif,solcu bilinen öğretim görevlilerinin ihraç edildiği khklar.
  ülkenin anasını ağlatmaya devam.
 3. yeni bir geceyarısı baskın khk'si, yine ihraç edilen arkadaşlar ve sevdiğim, kıymet verdiğim akademisyenler. ankara üniversitesi'nde türkiye'nin küçük frankfurt okulu denilen ilef'in, siyasal'ın ve dtcf tiyatro bölümünün kapısına kilit vurulacak hale geldi. ihraç edilenlere mi yanalım, türkiye'de parmakla gösterilen hocaların olduğu, özgürlükçü ve bilimsel eğitimden taviz vermeyen bu bölümlere binbir emekle girmiş öğrencilerin yaşadığı hayal kırıklığı ve gelecek endişesine mi?

  ankara'nın gayrıresmi gazetesi solfasol'un paylaştığı mesaj benim de duygularıma tercüman oluyor:

  "hocalarımızın, arkadaşlarımızın yanındayız! bu günler geçecek, umut kazanacak, barış kazanacak, yaşam kazanacak, dayanışma kazanacak!"
 4. bölümümden on iki akademisyenin açığa alındığı kanun hükmünde kararname. böylesine nitelikli insanları açığa olursan kusura bakma da biraz zor güçlü türkiye olursun. bu insanlar alanlarına hayatlarını vermiş insanlar. yazık cidden yazık.