1. birçok spor yorumcusunun ve iddaa severin beşiktaşın farklı galibiyetlerini dahil kuponlara yazdığı maçtır. zaten kendi evinde rahatlıkla eskişehirspor'u şampiyonluk yarışına fenerbahçe ile birlikte devam edecektir. yine de , iyi olan kazansın!
  mert
 2. şampiyonluk yolundaki bir diğer maçımızdır. olcay şahan yerine maç eksiği olan kerim frei oynamalıdır. şu oyuncuyu artık kazanmamız lazım. ayrıca; sezon başından bu yana serdar kurtuluş yerine neden andreas beck'i tercih etti hoca bir türlü anlam veremedim. defansif ve ofansif anlamda daha dengeli idi serdar. beck ise daha defansif bir futbolcu. orta sahada bir değişikliğe gitmemiz gerekiyor artık. uzun zamandır aynı adamlar oynuyor o bölgede; formsuzluklarının da buna bağlı olduğunu düşünüyorum. en azından oğuzhan yerine veli ile başlarsak; hem veli maç oynamış olur hem de oğuzhan dinlenir. eğer tutmazsa; ilerleyen dakikalarda sosa-oğuzhan ya da veli-tolgay değişikliği yapılabilir. böylece hem kerim hem veli hem de tolgay maç yapmış olur. teknik direktörlüğe hazırım fikret orman*.

  edit: tolga-beck, alexis, marcelo, ismail-atiba, oğuzhan-quaresma, sosa, olcay-gomez kartalımın ilk 11'i.

  eskişehir'in 11'i: boffin-sezgin, dossa junior, figueras, ishak-toko, kıvanç- emre güral, hadzic, engin-meye.

  edit 2: öncelikle şu giri #60567 "neden böyle başlıklar açılıyor, anlamıyorum" diyen arkadaşlar için burada bir dursun.

  kartalımın rahat kazandığı bir maç olmuştur.

  defans hattında marcelo arkaya adam kaçırmaktadır. rakip başkası olsaydı, şu an farklı bir skordan bahsediyor olurduk.

  maçın vasatı: olcay. asist öncesi pası vermiş ve bir topu üst direkte patlamış olsa da; maç boyu icraatları bu kadardı. defansif olarak katkı da sunmamıştır.

  maçın adamı: kuşkusuz quaresma'dır. yükselen performansının devamını diliyorum.

  tolga zengin: son dakikadaki kurtarışı nedeniyle alkışı hakediyor. iyi toparladı doğrusu.

  stattaki taraftar: hepimiz beşiktaş'ı seviyoruz. ancak; bu adamlar "ayı yavrusunu severken öldürürmüş" mottosundalar. küfürden dolayı sürekli beşiktaş'ın ceza almasına neden oluyorlar. bu maçta da, daha maçın başında bir ton küfür ettiler. yazıktır. hadi durduramıyorsun kendini, e hadi hödüksün biraz diyelim; düşme hattında olan takıma niye küfür ediyorsun? rakibe saygı zaten 0 (yazıyla sıfır) iken neden -10'a (yazıyla eksi on) düşürüyorsun. (bkz: ekşi sözlük) ergenleri mi gitti maça nedir?
 3. kartalımın farkla kazanacağı/kazanması gereken maçtır.
  yenilgi veye beraberlik takımda moral diye bir şey bırakmayacaktır.
 4. yenilgi veya beraberlik halinde beşiktaş' ın moral olarak çökmesine fenerbahçe' nin ise kopup gitmesine sebep olacak maç. yarıştan koparız demiyorum ama ağır yara alırız. bu yüzden mutlaka kazanmamız hatta eze eze kazanmamız gerekiyor.
 5. beşiktaşın puan kaybetmesini beklediğim maçtır.küme düşme hattına bakıldığında eskişehir in mutlaka puan alması gerektiği görülmektedir. hak edenin kazanması dileğiyle.
 6. beşiktaş'ın şampiyonluk için,eskişehir'in küme düşmemek adına, tsi 20:00'da oynayacağı müsabaka. aralarındaki son 6 maç, 4 beşiktaş galibiyeti, 1 beraberlik, 1 eskişehir galibiyeti ile sonuçlanmıştır.
 7. beşiktaş'ın işini şansa bırakmayacağını düşündüğüm maç.artık bu sene son haftalarda havlu atmayacak bir özgüvene sahip beşiktaş kazanmasını bilecektir.aralarındaki son maçlarda beşiktaşın üstünlüğü belirmekte ve zaten eskişehir'in durumu ortada.umarım kazanır.

  not:gs
 8. beşiktaş' ın boğucu bir baskı kurarak oynamasını beklediğim mücadele. zevkli bir maç olacak bence, gerçi saçma sapan hakem hatalarını konuşmasak yeterli.
 9. beşiktaşın defansı saatli bomba gibi. kaleciler zaten malum. bundan dolayı eskişehir'in en azından 1 gol atacağını düşündüğüm maç. 3-1 gibi beşiktaş galibiyeti bekliyorum.
  yatırım tavsiyesi değildir.
  sucuk
 10. dün sahada harikalar yaratan fenerbahçe takımının maça pozitif etki edeceğini düşündüğüm maç. beşiktaş elinden gelenin fazlasını yapıp şampiyonluğun adaylarından olduğunu bir daha göstermek zorunda. zira bugün olası bir puan kaybında fenerbahçe şampiyonluk yarışında arkasına rüzgarı alacak ekip olacak.