1. haber linki

  nereye gidiyoruz? nasıl bir ülke olduk? her sabah kalktığımızda şehit haberi almak insanda ne sinir bıraktı ne asap...
 2. o kadar sıklaştı ki haberler, birini sindiremeden yenisi geliyor. biz daha şehitlerin adını bilemeden, öğrenemeden yenisi ekleniyor. ve kayıplar sadece birer sayıya dönüşüyor. yitirilmelerinin acısının yanında konuşulamaz tabi ki bu ama malesef böyle de bir acı var.
 3. 15 polis şehit olmuştur. söylenecek çok söz yok. başımızdaki en az 400 şehit istiyor, ülke iç savaşa doğru sürükleniyor... olacaklardan korkuyorum...
 4. öyle bir hale geldi ki, şehit haberlerine bile ortak paydada üzülemiyoruz. arkadaşlarla aramızda geçen sohbetlerde niçin pkk'yı değilde devleti yönetenleri suçluyor muşum. bu sebeple beni pkk'lı, hdp'li yaptılar... tam olarak bu isteniyordu sanırım. toplumu parça parça etmek. lince maruz kalmaktayız. allah sonumuzu hayır etsin.

  otuzuna ramak kalmış bir bireyim. kutuplaşmanın hiç bu kadar fazla olduğunu görmemiştim.

  ayrıca, devletin kötü yönetildiğini dile getiremeyeceksek eğer, bu durumda vatandaş değil, köle olduğumuz anlamı çıkmaktadır. bu da hukukun üzerinde birinin olduğunu göstermektedir.
 5. çözüm süreci zamanlarında bir diyalog:
  -türkiyeye 64 ton bomba sokuldu.
  -bırakın bu işleri kardeşim, süreci akamete ugratacak açıklamalardan kaçının. ileri demokrasi içinde kürt sorununu çözüyoruz..
  not: 64 ton bombanın dört yüz kilosu dağlıca'da kullanıldı. geriye kaldı 63 buçuk ton bomba. asfaltların altında uykuda.

  ve "the uzun" devam ediyor. "pkk bizi kandırdı, çözüm sürecinde silah ve cephane yığmışlar" gerçek şu, kimse kimseyi kandırmıyor. ihanet ve menfaat savaşlarında konum alıyor herkes. kandırılan birileri varsa o da dünyada en az kitap okuyan ve en az protein tüketen türk milletidir. ve toprağa düşen, pusulanan vatan evlatlarıdır.
  uyu türkiyem uyanmaya niyetin yok.

  edit: yarın nerede şehit haberi duyacağım diye sabahlar olsun istemiyorum.

  la editos: bu girime hede höt yapan kişi, merak ediyorum hüloogmusun, pkklı mısın ya da primatmısın? bilemedim şimdi.
 6. değişen tek şey sayılar, değişmeyenlerse şeyse acı ve öfkeler..şehit verip duruyoruz.acı çekiyoruz ve öfkeleniyoruz. bir terör örgütü var ortada ve ne çözüm istiyor ne barış orası kesin.