1. haber linki

    nereye gidiyoruz? nasıl bir ülke olduk? her sabah kalktığımızda şehit haberi almak insanda ne sinir bıraktı ne asap...
  2. o kadar sıklaştı ki haberler, birini sindiremeden yenisi geliyor. biz daha şehitlerin adını bilemeden, öğrenemeden yenisi ekleniyor. ve kayıplar sadece birer sayıya dönüşüyor. yitirilmelerinin acısının yanında konuşulamaz tabi ki bu ama malesef böyle de bir acı var.
  3. 15 polis şehit olmuştur. söylenecek çok söz yok. başımızdaki en az 400 şehit istiyor, ülke iç savaşa doğru sürükleniyor... olacaklardan korkuyorum...
  4. öyle bir hale geldi ki, şehit haberlerine bile ortak paydada üzülemiyoruz. arkadaşlarla aramızda geçen sohbetlerde niçin pkk'yı değilde devleti yönetenleri suçluyor muşum. bu sebeple beni pkk'lı, hdp'li yaptılar... tam olarak bu isteniyordu sanırım. toplumu parça parça etmek. lince maruz kalmaktayız. allah sonumuzu hayır etsin.

    otuzuna ramak kalmış bir bireyim. kutuplaşmanın hiç bu kadar fazla olduğunu görmemiştim.

    ayrıca, devletin kötü yönetildiğini dile getiremeyeceksek eğer, bu durumda vatandaş değil, köle olduğumuz anlamı çıkmaktadır. bu da hukukun üzerinde birinin olduğunu göstermektedir.
  5. değişen tek şey sayılar, değişmeyenlerse şeyse acı ve öfkeler..şehit verip duruyoruz.acı çekiyoruz ve öfkeleniyoruz. bir terör örgütü var ortada ve ne çözüm istiyor ne barış orası kesin.