1. bu beyinsizlikle nasıl servet sahibi oluyor bu insanlar inanılır gibi değil.
 2. adam akıllı bir ülkede bunu diyen biri linç edilirdi. bizde ise birkaç gün konuşulacak daha sonrasında gündemin içinde unutulup gidecek.
 3. Gullerini ziyan etmis,baska sekilde de kullanabilirdi&&&

 4. ali ağaoğlu'nun istiklal caddesi patlamasının olduğu yeri ziyaretini anlatırken kullandığı saçma sapan ifadelerden bir tanesi. diğeri ise 'ortanca hanım'. kaynak
 5. "ortanca hanım" sözü kadar aşağılıkçadır.

  bir kadın kendisine bunu söyleyen bir adamla oturuyorsa, zerre haysiyeti yoktur. orospular en azından namuslu ayağına yatmaz, hayat onu oraya sürüklemiştir ve mesleği budur ancak bu ortanca hanım, namuslu geçinen orospu.

  kız kardeşime bir erkek böyle bir laf söylese, onun o dilini söker götüne sokup ortanca hanımım yaparım. para var diye böyle bir adama katlanılır mı, bunlar nasıl hayatlar?
 6. yılmaz özdilin mustafa koç'un rahmetinden sonra yazdığı yazıdaki gibi zengin olmak ile varlıklı olmak arasındaki farkı karşı hipotez ile göstermiştir kendisi sağolsun. bu adam şansa doğru(!) yerlerde olarak nasıl zengin olunabileceğinin örneğidir.
 7. benim bir akrabam var* espri anlayışı aynı bu; çocuklar nasıl diye sorarsın para var huzur var der; sana nasılsın diye sormaz mesela; daha araba almadın mı, ev almadın mı sen diye sorar. böyle... orta halli kendisi; aman aman bi durumu yok; eline fırsat geçse, ağaoğlugillerin ettiği lafların on katını edecek potansiyeli var. ha aynı zamanda hacı hocadır, elhamdülillahtır, şükürdür kendisi. şimdi bunları okuyunca muhtemelen bir çoğunuzun gözünde uzak ya da yakın bir tanıdığınız belirecek. neden? çünkü toplumun geneli ne yazıkki artık bu; bunlar. ağaoğlunun parası daha çok ondan onun dediklerini daha çok duyuyoruz.
  mesut
 8. anlatsalar yok artık bu kadar da değildir diyeceğim görgüsüz feryadı. hani anlatmaya kelime bulamıyorum bir insanevladı nasıl bu kadar görgüsüz, kültürsüz olabilir anlamıyorum. zaten şu projeleri masadan attığı reklamdan sonra gıcığım o adama.
 9. Ortaçağda yaşasa Saruman olurdu, o kadar itici, düşünün artık...

  ...
 10. eğitim, görgü, tevazu, haysiyet, kültür gibi özelliklerin toplumda kabul/saygı görmek için gerekli olmadığını gösteren ifade. az bile söylemiş. adam lafını neden sakınsın? neden çekinecek? "ortanca" da der, "pis fakirler" de der. orada bulunanlar da güler gevrek gevrek. sonra biner ferrari'ye basar gider yalısına. yolda da her kırmızı ışıkta elini ayağını öptürür insanlara, toplum nezdinde birçoğumuzdan muteber bir birey olmayı da sürdürür. trump da abd başkan aday adayı. oradan pay biçmek gerek.
  ugo