• youreads puanı (9.50)
 1. gerçekten muazzam ötesi bir queen albümü. -1976-
  1 "Tie Your Mother Down" ( brian may'in en başarılı işlerinden biridir. astrofizik okuduğu sırada yazmıştır.)

  2 "You Take My Breath Away" ( bu şarkıyı freddie daha kaydetmeden önce hyde park konserinde söylemiştir. harika. tam bir aşk şarkısı.) live' hydepark

  3 "Long Away" ( brian may bunu red special isimli gitarı yerine başka bir gitarla bestelemiştir, nedeni ise john lennon'a hayranlık duymasıdır. burdan da beatles'ın başka gruplar üzerinde ne kadar etkili olduğunu anlayabiliriz.)

  4 "The Millionaire Waltz" (bu efsane şarkı queen'in tarihindeki en underrated şarkılarından biridir. deha ürünü. john deacon ve freddie'nin göğe yükselişi gibi bu şarkı.),

  5 "You and I" (hiç canlı çalınamayan queen şarkılarından biridir. queen'in live performansının normal hallerinden çok daha iyi olduğunu göz önünde bulundurursak büyük kayıp.) deacon'a ait sözler.

  6 "Somebody to Love" ( gospel müzik(siyahi amerikalılara özgü. örn. aretha franklin) etkisi görülen, freddie'nin en sevdiği 2 çalışmasından biri olan bu şarkı da bu albümde.)

  7 "White Man" (asıl amerikalıların avrupalı göçmenler tarafından çektiği acıları anlatan şarkı. sözler may'e ait. adam seviyor böyle toplumsal konuları.) isyan hissettiren bir şarkı. albümün en geride kalan şarkılarından.

  8 "Good Old-Fashioned Lover Boy" ( underrated ötesi bir şarkıdır.bu şarkıyı killer queen-you're my best friend ikilisiyle beraber izlemeniz çok daha iyi olacaktır.)
  1977

  9 "Drowse" ( albümün en sevemediğim şarkısı.)

  10 "Teo Torriatte (Let Us Cling Together)" (pek bilinmedik queen şarkılarındandır. güzeldir. brian may japon hayranlar için yazmıştır. latin amerikalılar için de las palabras de amor'u yazmıştı. adam seviyor böyle şeyleri dedim ya.)
  live79