• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (6.50)
a good year - ridley scott
kendinden emin ve burnu havada, yakışıklı bir borsacı olan, max skinner londra borsasında spekülasyonlar yaparak büyük paralar kazanmaktadır. son fethinde ise bir çok rakibini buyuk kayıplara uğratmıştır. max'in zaferi felsefesi ile aynı yöndedir: en önemli şey kazanmaktır ve hayatta başka hiçbir şeyin kıymeti yoktur. büyük zaferin hemen ardından max fransa'da yaşayan büyük amcasının öldüğüne dair üzücü bir haber alır. henry amca max'ın en yakın akrabasıdır ve bütün çocukluğu onun hatıralarıyla doludur. max bir yandan eksantrik amcasıyla dolu çocukluk hatıralarını anımsarken bir yandan da şatoda geçecek bir hayatın nasıl bir hayat olacağı konusunda araştırmalar yapmaktadır. londra'da onu bekleyen geleceği değişecek belki de oradaki herşeyinden vazgeçecektir. max bulutlu geleceğinden kaçıp, bu inanılmaz güzellikteki şatodan yeni bir kazanç sağlamayı düşünürken hiç hesapta olmayan ve daha once tanımadığı bir akrabası çıkagelir. kaliforniya'lı bir kız olan christie roberts amcasının gayri meşru kızı olduğunu iddia etmektedir. bir yandan şatonun gizli zenginliklerini ondan uzak tutmaya çalışan max diğer yandan provence'in yerlisi olan güzel bir kıza gönlünü kaptırır. aşk şarap kadar lezzetli ve şarap kadar hızlı kana karışmaktadır.
 1. izmir'in bir ilçesine yerleşip, üzüm bağında yaşama hayali kuran kişiler için tadımlık bir film. güzel fransızca şarkılar, şarap içme keyifleri, neşeli mutlu ilçe insanları ve güzel kadınlarla dolu. fakat demedi demeyin para üzümde değil, bademde.
  abi
 2. iyi bir yıl filmin türkçe adı bu.
  iyi bir yil

  film adları neden türkçe değil ya?
  kitap isimleri gibi filmlere de ek yapılabilir.

  eğer kafanızı dağıtmak istiyorsanız, sevdiklerinizle hoş vakit geçirmek için bir film izlemek istiyorsanız, böyle yorucu, aşırı mesaj içeren, felsefi bir film olmasın diyorsanız, durduk yere gerim gerim gerilmeyelim diyorsanız işte bu öyle bir film!
  güzel de film yani, eğlenceli, sevgi dolu, üstelik şehirden kaçma isteğiyle içinizi dolduruyor.