• izledim
    • izliyorum
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (8.00)
a young doctor's notebook
dizi, rus edebiyatının en güçlü isimlerinden mikhail bulgakov’un mini öykülerinden uyarlama. rus devriminin yeni yeni ortaya çıkmaya başladığı bir dönemde (1900′lerin başları), küçük bir köyde doktorluk yapan vladimir bomgard’ın hikayesini anlatıyor. doktor, modern çağa yeni girmeye hazırlanan bu köyde, batıl inançlı hastalarla uğraşmakla kalmayıp, aynı zamanda kendi kariyer planını da sürekli olarak kafasında kurmaktadır. bu karakterin orta yaşlı halini hamm, genç halini ise radcliffe canlandırıyor. her ne kadar ikili aynı karakterin, farklı yaşlardaki hali olarak karşımıza çıkacak olsa da ikisinin karşılıklı sahneleri de mevcut.
  1. 2012 yapımı bir mini dizi. iki sezon, sekiz bölüm. müzikleri ve atmosferi çok güzel. kafa dağıtmak için izlenebilir, keyif için izlenebilir, bu sıcaklarda biraz serinlemek için her türlü izlenebilir.
  2. her bölümde biraz daha kasvetli olan, ana karakterin yaşadığı buhranı, çırpınışı adım adım yansıtmayı başaran mini dizidir. dizi bittiğinde mütemadiyen derin bir şekilde iç çekilir.
  3. mikhail bulgakov'un aynı adlı eserinden büyük bir başarı ile uyarlanan ve ingiliz sinemasının kara mizah türünde ne kadar başarılı olduğunu bir kez daha ispatlayan 8 bölümlük mizi dizidir.
    daer