1. şuradaki verified onaylı twitter hesabından atılmış twitte görüldüğü gibi link abd konsolosluğu güvenlik kaygısı nedeniyle İstanbul Başkonsolosluğu Çalışanlarının Ailelerinin Kentten Ayrılmaları gerektiğini söylüyor.

  bomba falan patlasa biz ne yapıcaz olan yine bize olacak.vay arkadaş bizim istihbarat uyuyor herhalde bir kere şu bölgede şöyle olay olur aman oraya sakın gitmeyin diye bir uyarı paylaşıldığını görmedim.aslında şimdi onlarda haklı ülkenin her yerinde bomba patlıyor saldırı oluyor mis gibi kaos ülkesiyiz ya seviyorum.

  edit: bu çağrı bir uyarı değil direk "emir"imiş.bizim insana bomba patlicak buradan git sana emir veriyorum deseler adam kalır bombayla teröristle selfie yapar.

  haber linki 1

  haber linki 2
 2. bizim istihbarat nerde bomba patlayacagini bilmiyor mu sanki. ne yapacak surada bomba olabilir bolgeyi bosaltin derse olusacak izdihamda bombada olecek adamdan daha fazla insan kaybedilir. sirf inadina ne bombasi amk bize birsey olmazcilarin akinina ugrar o bolge. en kotusu orda bir patlama olmasin olusacak spekulasyonun onune gecemez. devlet bizimle dalga geciyor, kesin orda birseyler karistirdilar. yok yok var birsey bolgeyi bosalttik bi sik olmadi. diye komplo ureten milyonlarla ugrasacaklarina hic ses etmiyorlar en iyisini yapiyorlar.

  ironi bir yana ben bu cagirmanin patlamalarla ilgili degil de daha genis bir turkiye karsitliginin baslangici olarak goruyorum. amerika tum iliskisini kesecek yakinda.
 3. !---- spoiler ----!

  "On behalf of President Obama and the American people, I congratulate the people of Turkey as you celebrate the 93rd anniversary of the founding of your republic on October 29.

  As a long-time Ally, the United States remains steadfast in support of Turkey’s democratically elected government and institutions—institutions enshrined in Turkey’s constitution. And we express again our condolences to the friends and loved ones of those who were injured or who died during the coup attempt last July.

  Our two countries continue to work side by side to address a range of challenges including the Syrian civil war, the global refugee crisis, and the threat posed to law-abiding people everywhere by violent extremist groups. Especially in the wake of recent terrorist attacks inside Turkey, the United States is committed to standing with you as we strive together—in partnership with others in the world community—on behalf of justice, security, and the rule of law.

  The American people place a high value on their many connections to you—through trade and tourism, academic exchanges, and cultural and familial ties. As you mark this special day, you have our very best wishes for a happy, prosperous, and safe year to come."

  !---- spoiler ----!

  başka bir açıklama yoksa tam metin bu. 27sinde yayınlanmış, bir taraftan zafer bayramını kutlarken "bak ora suriye'ye yakın dikkatli olun" mesajı vermiş. boş spekülasyon yapmışlar gibi gelmiş bana.

  bu arada kaynak
  bozuk