1. adeta kapı komşumuz gibi her olayda dibimizde bitiyor. tee okyanus ötesinden libya fas dan tutun da afganistan pakistan vietnama kadar her işe burnunu sokuyor. nerde bir savaş var abd orda bu kadar savaşıp ne yapıyor cidden merak ediyorum.en büyük şirketler sende onların ihracatı bile yeter de artar bile ama yok illa ülkelere burnunu sokacak.
 2. zevk almalari..
 3. düşmanı dışardıdan buluyorlar bir savaştan oteki savaşa geçerek halkın bölünmesine ve kendi içlerinde ayrışıp birbirlerine düşman olmasını önlüyorlar , tabi ki başka etkenlerde vardır ama aldıkları sonucun bir artısıda bu bence.
 4. kapitalist şirketler ve tarikatlardan meydana gelmiş bir ülkenin(!) ekonomisi pekala ya öldürerek ya da satarak katletme biçiminde olacaktır.
  kapitalizmin başı ve en iyi örneği olan amerika da pekala bu örneği fiilen göstermek zorundadır.
  ne kendisine, ne kendisini oluşturan halka acımıyorum.

  mazlum milletler tarafından mahvedilecekleri ve lağvedilecekleri günü hasretle bekliyorum.
 5. abd nin yaptıklarına savaş denmezki. zaten ülkede içecek su bile yok. "burada petrol falan varmış biz buraya bi barış götürelim ehehehe" diyerek savaşı başlattıklarını hiç düşünmedim değil
 6. işleyen demir ışıldar mı, ne?
 7. yaşamak için savaşmak zorunda olmasıdır. çünkü süper güçten, dünyaya hükmetmiş birleşik devletten bahsediyoruz. abd yanlısı gibi oldu ama değilim.

  örneğin usa petrol rezervlerinin azlığından değil yetmediğinden saddam'ın petrollerini emdiler. bunun gibi silah sanayi için ortadoğuda silah satmaları, simsarlık yapmaları pekala mantığa uygundur.

  ayriyeten siyasal dış politika gereği meydanlar da gözükmemesi yerini başka devletlere bırakması demektir.
 8. doymalalarıdır.
  pearl harbour'dan beri sürekli savaşan amerikalıların aklındaki tek şey şudur: demokrasi getirmek.
  tabi başarısız oldukları zamanlar da oldu.

  keşke sadece demokrasiyi götürüp geri dönselerdi...
 9. hep bu amerikan propagandası konusunu işleyen hollywood savaş filmleri yüzünden gaza geliyolar... aynı bizim komedi film ve dizilerinden etkilenip de mizahta çığır açan espri yeteneğimiz gibi..

  değişik ama haklı bi bakış açısı....