1. ikisi de yönettiği topluluğa istediğini yapabileceğini sanır.

  hitler, bana oy verenler ölmeyi hak etti çünkü bana oy verdiler derken @abi benim sözlüğümde yazanların yazılarla istediğimi yapabilirim çünkü benim sözlüğümde yazıyorlar der. ikisi de tek adamdır, kendi isteklerinden başka bir şey gerçekleşecek olursa istediği gibi güç kullanarak engeller.

  tek fark @abiyi hakaret etmeden eleştirebiliyoruz.
 2. hitler askerlerini savaşmak için gönderirken abi yan hesaplarını seri şekilde eksilemek için gönderir.
 3. dramatik bir farklılıktan ötürü, yapılması imkansız versus. hitler; alman halkının ülkesini ve parasını alman halkı adına yönetmek için, alman halkı tarafından seçilen biri. abi ise kendisine ait bir siteye her şeyi bilerek gelen ve yazan insanların eylemlerini türlü düzenlemelere tabi tutan bir zat.

  dükkanına girdiği adamı "bu raflar neden burada lan?" diye fırçalayabilen varsa abi ile hitler arasında kıran kırana bir versus organize edebiliriz. keyifle... hani linç mevzuunda da epey becerikli ve hevesliyimdir.
 4. şimdi seçimlerde ikisi çıksa oyumu hitlere veririm. en azından söylediği sözlerin arkasında. kimseyi yalanla yaftalamazda. oyumu hitlere veriyorum.
 5. şimdi seçim olsa oyumu abi'ye verirdim.

  hitler hitler olduktan sonra hitler oldu. hitler olmadan önce hitler'i kimse tanımazdı. yani hitler tırnaklarıyla kazıyarak hitler mertebesine ulaştı.

  halbuki abi sözcüğü abi'den önce de vardı. abi sözcüğünü herkes bilir ve ona saygı duyardı. abi bu birikimin üzerine oturdu. buna rağmen abi'nin abi sözcüğünün kendinden önce ne anlama geldiğinden bihaber olduğu iddia edilemez. abi abi sözcüğünün ne anlama geldiğini kendini abi ilan etmeden önce de pekala biliyordu. bilerek ve isteyerek gözlerimizin önünde kendini abi ilan etti. bunu yaparken de kendisini abi ilan etmenin garipseneceğinin farkındaydı. buna rağmen etti.

  kısaca abi, bilerek ve isteyerek ve garipseneceğini bilerek abi oldu. dolayısıyla ben burada bir şakalaşma halini görüyorum. şakalaşmak insanlıktır. hitler ise şakalaşmaz, laf giydirir. dolayısıyla oyum abi'ye. çok yaşa abi reyiz!