1. kardesi icin hayatta cipa olmaktir. varligi yeterlidir.
 2. ablası olmak diye düşünülürse çok süper bir şey olduğunu tahmin ediyorum. hayatta içimde kalan en derin ukte bir ablam olmasıdır sanırım. en çok keşkeyi bu konuda demişimdir bi ablam olaydı ah diye. bunu deneyimlerime dayanarak söylüyorum ablası olmak hayata 1-0 önde başlamaktır. olmayınca olmuyor işte.
  abi
 3. kanımın kanı, yaş 12, bir hafta sürecek bir kampa katılmış, aynı çadırda kaldığı yakın bi arkadaşı da horlamasından rahatsız olduğunu söylemis bi sabah. olayı bana anlatırken de biraz üzgün horluyo muyum ben diye sordu. hayır ben hiç duymadım dedim tabii ki.

  abla olmak, ufak yalanlar da gerektiren bir şey yani. özlüyoruz.
 4. şehir dışında okuyan kardeşi okuluna her gideceğinde ağladığını belli etmemeye çalışarak titreye titreye canını çıkarırcasına sarılmaktır sanırım.
  kendi ablam da dahil tüm ablaları kardeşleri için dünyaya gönderilen melekler olarak görüyorum.
 5. Küçükken TRT1'de yayınlanan 'Perihan Abla' adında bir dizi vardı. Bu dizideki ana karakter Perihan abla o zamanlar benim için ideal abla figürüydü, kardeşlerine bakan, mahallede herkesin derdine koşan biriydi. O zamanlar böyle bir ablam olmasını çok istemiştim. Sen ne güzel insandın Perihan abla! Sevdiğim diğer bir abla da budur.
 6. "ben bu hayatta en çok anne olmayı sevdim" cümlesini coverlayarak "ben bu hayatta en çok abla olmayı sevdim" demek isterdim fakat kardeşime pek ablalık yaptığım söylenemez eheh
 7. biraz annedir o, biraz baba. sürekli olarak evde dengeleri sağlamaya çalışandır, düşünendir, yeri gelince çekip çeviren. ben de bir abla olarak, hep bir abinin eksikliğini hissettim. abla olmak da güzel ama sorumluluğunuz her zaman fazla. her zaman düşündüğünüz insanlar var, daha çok çabalamak adına. aman anneye de babaya da bir şey kalmadan halledeyim telaşları var.
 8. abla olmayı bilemem ama ablası olan biri olarak ablalar melektir. yardım istediğinde ilk koşandır, yeri geldiğinde ilk işbirlikçidir, seni elin kızından korumak için görümcedir. velhasıl ablalar iyi ki varlar.
 9. dayakçı ama sevecen insanevladı
 10. dünyanın en güzel şeyidir.. hele bide aynı zamanda bi ablanın kardeşiysen de tadından yenmezz...