1. almanya kökenli power metal grubu.

    1970'lerin başında udo dirkschneider tarafından kurulmuş, şu anda mark tornillo, wolf hoffmann, peter batles, uwe lulis ve christopher williams'ı barındıran solingen'li alman heavy metal grubudur. son 5 yılda blood of the nations, stalingrad ve blind rage adında üç albüm çıkarmışlardır ancak daha önceki albümleri daha popüler olarak bilinmekte.
  2. önce "fast as a shark" adlı parçalarıyla dikkatimi çeken metal grubu. power metal sevenler için aynı grubun balls to the walls, i am a rebel, burning gibi parçalarını da tavsiye edebilirim.
  3. 76 yılında kurulan alman heavy metal grubu. önerilen parçalar kült birer heavy metal örneğidir. power metal olanı running wild'dır. fast as a shark cidden efsanedir. speed metal'in cevabıdır.
  4. "kızıl metal" ya da "kızıl hard rock" olmalı ve insanların yönetilemeyişlerini, isyanlarını anlatan bir müzik yapılmalı görüşünü savunmaktaydım.

    accept'i işte bu araştırmalar sırasında buluverdim. son reuniondan sonra gerçekleştirdikleri iş, bu görüşlerime çok yakın. yaptıkları işte samimiler ve yeni bir metal dinleyicisi olarak daha objektif görüşe sahip olacağımı düşünerek, müzikal anlamda da iyiler.